Uspešno ste se registrovali!
Molimo vas, ulogujte se putem linka koji vam je poslat na

Đoković ponovo pokazao ko je najbolji (video)

Pratite nas
Srpski teniser Novak Đoković trijumfalno je počeo 2017. godinu, odbranivši titulu na turniru u Dohi posle trilera i pobede nad svetskim brojem jedan Endijem Marejom iz Velike Britanije, rezultatom 2:1 u setovima (6:3, 5:7, 6:4).

Đoković je odigrao još jedan dramatičan susret u Dohi, u 10. gemu drugog seta ispustio je tri meč lopte, Marej je izjednačio na 1:1 sa četiri vezana gema, ali Novak nije klonuo u odlučujućem setu, iskoristio je prvu sledeću meč loptu za pobedu, iako je i tada imao problema da završi posao.

Đoković je do 67. titule u karijeri došao nakon dva sata i 55 minuta igre, ali i povećao prednost u međusobnom skoru na 25-11 u odnosu na trenutno najvećeg rivala.

Srbin se bar donekle revanširao Mareju za poraz na Završnom mastersu u Londonu, što će mu doneti veliku dozu samopouzdanja u pohodu na povratak na teniski vrh.

Turnir u Dohi igrao se za nagradni fond od 1.237.790 dolara.