Sportska redakcija Sputnjika donosi vam sve vesti i analize sa najzanimljivijih i najbitnijih sportskih događaja širom Srbije, ali i celog sveta.

Rusija je prebolela debakl od Srbije

© Sputnik / RFS / Uđi u foto-galerijuFudbaleri Rusije slave pobedu protiv Malte
Fudbaleri Rusije slave pobedu protiv Malte - Sputnik Srbija, 1920, 25.03.2021
Pratite nas
Fudbaleri Rusije pobedili su Maltu 3:1 u prvom kolu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine, čime su došli do prve pobede nakon šest utakmica bez trijumfa u svim takmičenjima.

„Zbornaja komanda“ opravdala je ulogu favorita i ovom pobedom stavila je tačku na lošu seriju koja je još trajala od oktobra prošle godine.

U poslednjem takmičarskom meču Rusija je ubedljivo poražena od Srbije 5:0, te je ovaj duel sa Maltom bio veoma važan za povratak samopouzdanja.

Ekipa selektora Čerčesova nalazi se u veoma ujednačenoj grupi, što je pokazala i pobeda Slovenije nad Hrvatskom, kao i remi Slovačke sa Kiprom.

Iskusni Artjom Dzjuba najavio je trijumf Rusije u 23. minutu. Visoki napadač izbegao je ofsajd i rutinskim udarcem savladao je golmana Malte.

Rusija je ovim golom načela protivnika, a u 35. minutu zadaće mu udarac od kog neće moći da se oporavi do kraja meča. Dzjuba se ovoga puta našao u ulozi asistenta, a Fernandeš je snažnim udarcem u bliži ugao udvotručio prednost.

Na poluvreme se otišlo sa ovim rezultatom.

Rusi se opustili i to je moglo opasno da ih košta u drugom poluvremenu. Džozef Mbong upozorio ih je da nisu završili posao kada je u 56. minutu smanjio na 1:2.

Činilo se da do kraja meča nećemo videti više golova, „zbornaja komanda“ nije dopustila protivniku da dođe do izjednačenja, štaviše u 90. je postigla novi gol.

Aleksandar Sobolev postavio je konačan rezultat. Asistirao je Mirančuk, a napadač Spartaka iz Moskve pogodio za 1:3.

Rusija je na najbolji mogući način krenula u kvalifikacije za Svetsko prvenstvo, a sledeći meč ih čeka protiv Slovenije za tri dana.

Tu im se ne završavaju obaveze pošto će 30. marta gostovati Slovačkoj. Naredne dve utakmice od velikog su značaja za Rusiju jer igraju protiv direktnih rivala za plasman na Mundijal.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Vlahović kao u Italiji, Mitrović u stilu feniksa – pobeda Srbije na Piksijevom vatrenom krštenju!

Srbija preokretom počela pohod na Mundijal!

Luda glava je pobedila sve demone – kakva dva gola Aleksandra Mitrovića! /video/