Molimo vas, ulogujte se putem linka koji vam je poslat na
Najbolji teniser sveta Novak Đoković - Sputnik Srbija

Đoković posle maratona i neviđene drame poražen od Karaceva!

Pratite nas
Novak Đoković, najbolji teniser sveta, poražen je u polufinalu Srbija opena od ruskog tenisera Aslana Karaceva – 7:5, 4:6, 6:3.

Karacev, 28. teniser sveta, slavio je posle velike borbe i više od tri sata igre, te će u velikom finalu igrati protiv Matea Beretinija koji je pobedio Tara Danijela.

Opširnije o meču između srpskog i ruskog tenisera čitajte – Kraj za Đokovića – srpsko-ruski spektakl pripao Karacevu!

Meč između Đokovića i Karaceva mogli ste da pratite uz Sputnjik.

20:46 24.04.2021
5:7, 6:4, 4:6 – kraj! Novak je eliminisan!
Srpski teniser Novak Đoković  - Sputnik Srbija, 1920
Kraj za Novaka – srpsko-ruski spektakl pripao Karacevu!

Opširnije o meču čitajte na ovom linku, a poslednji poen pogledajte na snimku ispod.

20:38 24.04.2021
5:7, 6:4, 4:5 – igra se još! Novak je spasao meč loptu

Najbolji teniser sveta bio je na poen od poraza, ali je po ko zna koji put odigrao najbolje kada je najvažnije. Spasao je meč loptu, ali tu nije kraj.

U narednom gemu Karacev ima šansu da servisom završi meč.

20:31 24.04.2021
5:7, 6:4, 3:5 – ruski teniser potvrdio brejk

Novak servira za ostanak u meču.

20:27 24.04.2021
5:7, 6:4, 3:4 – brejk Karaceva

U prethodnom gemu nije iskoristio pet brejk lopti i Karacev ga kažnjava. Ruski teniser ima sve u rukama, ali imao je i u drugom setu, tako da ništa još nije gotovo.

20:25 24.04.2021

Dvadeset i jednu brejk loptu spasao je Karacev u dosadašnjem delu meča.

20:24 24.04.2021
5:7, 6:4, 3:3 – kako je krenulo meč će trajati do ponoći

Čak pet brejk lopti nije iskoristio prvi reket sveta i – nije njegova greška. Samo je u jednom poenu bio u igri, kod preostalih šansi Karacev je odigrao tako da nije dao šansu Novaku.

20:22 24.04.2021
Nestvaran gem u toku

Novak nije iskoristio pet brejk lopti. Još traje. Karacev je svaki put odigrao fenomenalno i tako se izvukao.

20:12 24.04.2021
5:7, 6:4, 3:2 – tri uzastopne brejk lopte spasao je Novak!

Kakav gem... Đoković je bio u nokdaunu, činilo se da će Karacev napraviti brejk, ali pitao se i prvi reket sveta. Spasao je sve tri brejk lopte, a potom je asom došao do gema!

Atomski tenis gledamo na Dorćolu!

20:04 24.04.2021
5:7, 6:4, 2:2 – Novak nije iskoristio tri brejk lopte

Četiri gema, pola sata... To vam sve govori kakav tenis igraju Novak i Aslan.

Đoković je u ovom gemu imao tri šanse da oduzme servis protivniku, ali Karacev je svaki put uspeo da pronađe pravi udarac i izvuče se.

19:55 24.04.2021
5:7, 6:4, 2:1 – novi gem za Đokovića

Teniseri su konačno dočekali kratku pauzu.

Tri gema trajala su nešto više od 20 minuta, a stanje je takvo da nismo videli brejk, te je egal u trećem setu.

19:52 24.04.2021

Pogledajte završnicu drugog seta.

19:50 24.04.2021
5:7, 6:4, 1:1 – gem za ruskog tenisera

Karacev je prekinuo niz od osam gemova zaredom u kojima se susretao sa brejk loptama. Ovoga puta nije dozvolio Novaku da zapreti, te je bez većeg problema došao do izjednačenja.

19:46 24.04.2021
5:7, 6:4, 1:0 – Novak spasao dve brejk lopte

Maratonski gem, trajao je više od deset minuta, a najvažnije je da Novak nije dopustio protivniku da mu oduzme servis gem.

Velika borba vodi se na Dorćolu, a sada je na servisu ruski teniser.

19:41 24.04.2021

Maratonski uvodni gem. Novak je spasao dve brejk lopte, ali gem i dalje traje.

19:37 24.04.2021

Statistika drugog seta.

19:33 24.04.2021
5:7, 6:4 – spektakularna igra Đokovića za 1-1 u setovima!

Bravo, bravo, bravo!

Kakav tenis gledamo od Đokovića u poslednjih dvadeset minuta! Novak se vratio iz zaostatka od 4:2, izjednačio i potom potpuno preokrenuo rezultat u drugom set!

Idemo u treći set!

19:23 24.04.2021
5:7, 5:4 – vraća se Novak i preokreće!

Vratio je Đoković brejk zaostatka, a potom je bez problema osvojio gem na svoj servis!

Novak je živnuo, zaigrao bolje i to se odmah vidi na semaforu. Karacev u narednom gemu servira za ostanak u setu.

19:14 24.04.2021
5:7, 3:4 – Novak smanjio zaostatak, ali i dalje ima brejk zaostatka

Raduje što je brzo dobio gem, ali Novak i dalje ima zaostatak, a kraj seta se bliži, te će morati brzo da reaguje ako želi da ostane u meču.

19:12 24.04.2021
5:7, 2:4 – Novak ponovo propustio brejk šansu

Đoković je sada u još većem problemu jer nije uspeo da vrati brejk.

Najbolji teniser sveta ne igra dobro, mnogo greši i onda dolazi do nervoze. Karacev je fokusiran, koristi poklone i blizu je plasmana u finale.

19:06 24.04.2021

Jedan od retkih sjajnih poena Novaka Đokovića.

19:02 24.04.2021
5:7, 2:3 – novi brejk Karaceva, Đoković u problemu

Aslan Karacev pravi novi brejk i u narednom gemu serviraće za potvrdu.

Novak ne igra dobro, pasivan je, a kada napadne greši, i na sve to Karacev igra na izuzetno visokom nivou.

18:59 24.04.2021
5:7, 2:2 – velika borba, Đoković propustio četiri brejk lopte

Novak je imao četiri šanse da ponovo oduzme servis ruskom teniseru, ali prilikom svakog pokušaja Karacev je uspeo da pronađe najbolji tenis.

Veliku borbu vode prvi i 28. teniser sveta.

18:57 24.04.2021

Sjajan tenis.

18:47 24.04.2021
5:7, 2:1 – čudan meč, ribrejk Karaceva

Ne igra dobro Novak i ruski teniser pravi ribrejk.

Preslikan prethodni gem. Ovoga puta je ruski teniser imao tri uzastopne brejk lopte, Novak je uspeo da spasi dve, ali ne i treću.

18:43 24.04.2021
5:7, 2:0 – brejk Đokovića!

Sjajan početak Novaka!

Imao je prvi reket sveta tri brejk lopte, dve je Karacev uspeo da spasi, ali treću nije. Forhend paralelu poslao je u aut, te je Novak napravio brejk.

18:42 24.04.2021

Proslavljeni srpski glumac i selektor fudbalske reprezentacije Srbije prate Đokovića i Karaceva.

18:37 24.04.2021
5:7, 1:0 – gem za Đokovića

Konačno lagan gem za srpskog tenisera. U poslednja dva gema na svoj servis Đoković se susretao sa brejk loptama, ali ne i u ovom gemu.

18:32 24.04.2021
18:30 24.04.2021
5:7 – Karacev osvojio prvi set!

Fenomenalan tenis gledamo na Dorćolu, s tim što Novak nije taj koji briljira. Ruski teniser igra sjajan tenis i zasluženo dolazi do vođstva – 0:1.

18:25 24.04.2021
Spektakl na Dorćolu!

Dramatičan gem je u toku. Rus servira za vođstvo, ali Novak se ne dâ.

18:20 24.04.2021
5:6 – brejk za brejkom, Karacev ponovo oduzeo servis Đokoviću

Imao je Đoković gem loptu, da povede 6:5, ali odigrao je veoma loše naredne poene i ponovo je dopustio protivniku da napravi brejk.

Karacev će drugi put u ovom setu imati šansu da servisom dođe do vođstva.

5:5 – ribrejk Novaka!

Najbolji kada je najpotrebnije. Novak nije dozvolio Karacevu da osvoji prvi set, te se ribrejkom vraća u isti.

Odlično je igrao Đoković sa osnovne linije, Rus je nekoliko puta pogrešio i na semaforu je ponovo nerešen rezultat – 5:5.

18:09 24.04.2021
4:5 – brejk Karaceva, loša igra Đokovića

Sjajan tenis igra Aslan Karacev, ali treba istaći i da je Đoković daleko od sovg najboljeg tenisa.

Dosta greši, pogotovo iz bekhenda i Rus pravi novi brejk i u narednom gemu servira za vođstvo od 1-0.

18:03 24.04.2021
4:4 – Novak propustio brejk šansu

Imao je Đoković šansu da dođe do brejk, koji bi značio da u narednom gemu servira za 1-0 u setovima, međutim izbacio je bekhend u aut i propustio je šansu. Karacev dolazi do izjednačenja.

18:01 24.04.2021
17:49 24.04.2021
4:3 – sjajan tenis na Dorćolu

Đoković je spasao brejk lotpu i dobio gem. Odličan tenis gledamo na Dorćolu.

17:48 24.04.2021
3:3 – tri gema zaredom izgubio je Đoković
Srpski teniser Novak Đoković - Sputnik Srbija
17:41 24.04.2021
3:2 – Karacev vratio brejk, Đoković vikao i psovao

Loš gem za Novaka, prvo je vikao na ljude iz boksa, a potom je, nakon izgubljenog poena na 40:40, opsovao tako da ga je čuo ceo Dorćol.

Karacev je vratio brejk i ponovo smo na početku. U narednom gemu serviraće za izjednačenje.

17:36 24.04.2021
3:1 – prvi gem za ruskog tenisera

Dobar gem za Karaceva. Služio ga je servis, diktirao je tempo i sa nulom došao do prvog gema u polufinalu.

17:33 24.04.2021

Naš ponos!

17:32 24.04.2021
3:0 – prvi teniser sveta potvrdio brejk!

Veliki broj loptica ruski teniser izbacio je u aut. Vidi se da je nervozan, te Đoković posle nekoliko minuta igre ima tri gema prednosti – 3:0.

17:28 24.04.2021
2:0 – brejk Đokovića!

Odličan početak Novaka!

Nervozan je Aslan i srpski teniser to koristi. Veliki broj grešaka napravio je Rus, te Novak dolazi do brejka prednosti.

17:23 24.04.2021
1:0 – Đoković dobija gem sa nulom

Odlično je Đoković otvorio meč, gem bez izgubljenog poena.

Đoković i Karacev uskoro na terenu!

Srpski i ruski teniser uskoro izlaze na teren.

17:01 24.04.2021
Emotivno obraćanje hrvatskih tenisera:

„Nikada nismo doživeli ovakvo gostoprimstvo i ovakav tretman, mislim da će teško neki turnir to ikada nadmašiti. Sinoć nisam mogao da spavam, možda sam spavao dva sata, nisam mogao da razaznam šta je san, a šta stvarnost i i dalje mi deluje kao neki san, ali izgleda da smo stvarno osvojili ovaj turnir. Želeo bih da se zahvalim Đoletu (Đokoviću) i celok porodici Đoković. Svi ljudi su nas prelepo prihvatili i stvarno smo uživali ovde, hvala vam svima na gostoprimstvu“, rekla su braća Sabanov, dok su im suze bile u očima.

16:58 24.04.2021
Braća Sabanov osvojila Srbija open u dubl konkurenciji - Sputnik Srbija

Šampioni Srbija opena u dubl konkurenciji.

16:54 24.04.2021
„Hvala Đorđu Đoković i celoj porodici Đoković“

Obraćanje braće Sabanov bilo je veoma emotivno.

16:52 24.04.2021
Meč između Đokovića i Karaceva malo će kasniti

Trenutno je u toku dodela trofeja braći Sabanov.

16:46 24.04.2021
Braća Sabanov osvojila su Srbija open u dubl konkurenciji

Hrvati su u finalu pobedili Behara i Eskobara u dva seta – 6:3, 7:6 (5).

Novak Đoković i Aslan Karacev - Sputnik Srbija, 1920
„Nije bitno da li je Nole, ili neko drugi – Srbi i Rusi su jako slični“

16:41 24.04.2021

Novak je bio veoma fokusiran u četvrtfinalu i za svega 76 minuta pobedio je Miomira Kecmanovića – 6:1, 6:3.

16:40 24.04.2021

Karacev, 28. teninser sveta, u četvrtfinalu pobedio je Italijana Đanluku Magera u dva seta.

16:37 24.04.2021
Repriza polufinala Australijan opena

Đoković i Karacev igrali su pre dva meseca u polufinalu Australijan opena.

Novak je tada opravdao ulogu favorita i u tri seta – 6:3, 6:4, 6:2 – prošao u finale prvog Gren slema u sezoni.

Ovoga puta igraju na šljaci, podlozi koja, čini se, više odgovora srpskom teniseru i zbog toga je veliki favorit da prođe u finale Srbija opena.

16:34 24.04.2021