Molimo vas, ulogujte se putem linka koji vam je poslat na
Najbolji teniser sveta Novak Đoković - Sputnik Srbija

Dva od dva u jednom danu – Novak u finalu Rima!

Pratite nas
Uz Sputnjik sport ste mogli da ispratite duel Novaka Đokovića i Lorenca Sonega u finalu Rima iz minuta u minut.
Novak Đoković tokom duela sa Lorencom Sonegom u Rimu - Sputnik Srbija, 1920
Đoković zakazao borbu titana sa Nadalom!
21:21 15.05.2021
KRAJ!

6:3, 6:7, 6:2 – Novak brejkom okončava dramu protiv Sonega i prolazi u finale!

21:16 15.05.2021
6:3, 6:7, 5:2 – Đoković na gem od trijumfa

Još jedan lak gem za prvog tenisera sveta. Dobri servisi i greške Sonega, kojih ima sve više i više, donele su Novaku gem bez izgubljenog poena.

21:15 15.05.2021
6:3, 6:7, 4:2 – Sonego bez problema

Novak ponovo nije trošio previše energije, a Sonego je odigrao odličan i ekspresan gem kojim je smanjio prednost.

6:3, 6:7, 4:1 – idemo!

Očas posla je potvrđen brejk. Novaku ponovo dobro radi servis, pa Sonegu ne pomaže ni sreća zbog koje tokom celog meča pogađa linije. Ponovo se srpski teniser nije mnogo umorio, a osvojio je gem.

21:04 15.05.2021
6:3, 6:7, 3:1 – brejk Đokovića!

Pet poena u ovom gemu, četiri puta Sonego ubacuje prvi servis i četiri puta Novak fantastično riternira!

Najbolji riterner svih vremena je pokazao zašto je to baš tako upravo sada, pa je napravio brejk koji može da odluči pobednika.

21:02 15.05.2021
6:3, 6:7, 2:1 – rutinski

Konačno, posle duže vremena, jedan lak gem za nekog od igrača. Novaku je dobro radio servis, pa se nije potrošio pred naredni gem u kojem će pokušati da napravi novi brejk.

Svaki atom energije je bitno sačuvati u ovim trenucima.

20:59 15.05.2021
6:3, 6:7, 1:1 – ne pada nivo igre Italijana

Velika borba traje u Rimu. Nadmudrivanje na obe strane i nivo koji ne pada, ni kod jednog, ni kod drugog.

Sonego nastavlja da igra kao dugogodišnji Top 5 igrač i dolazi do novog izjednačenja.

20:50 15.05.2021
6:3, 6:7, 1:0 – Sonego leti po terenu, ali Novak ne da brejk!

Lorencu Sonegu sada gotovo sve polazi za rukom. Sjajno rade i forhend i bekhend, dok nijedna loptica nije neuhvatljiva.

Ipak, sa druge strane mreže je Novak Đoković.

Srpski teniser je spasao čak tri vezane brejk lopte, pa ponovo vodi, ovog puta posle prvog gema u trećem setu.

20:48 15.05.2021

Sjajna atmosfera.

20:46 15.05.2021
6:3, 6:7 (5) – Đoković izgubio set!

Foro Italiko, kompleks u kom se igra Masters u Rimu, doslovno je eksplodirao nakon što je Lorenco Sonego izjednačio u setovima protiv Novaka Đokovića.

Novak je imao dve meč lopte na svoj servis, nije ih iskoristio i potom je u taj-brejku od 4:2 došao do 5:7, te Italijan dolazi do izjednačenja.

20:33 15.05.2021
6:3, 6:6 – idemo u taj-brejk, Đoković nije iskoristio dve meč lopte

5:7 – Sonego osvojio drugi set!
4:6
– dve set lopte Sonego.
4:5
– tri poena zaredom za Italijana. Sada dva servisa ima Novak.
4:4
– Sonego se potpuno vratio.
4:3
– dupla servis greška srpskog igrača, Sonego vratio mini-brejk zaostatka.

20:31 15.05.2021
Novak je propustio dve meč i spasao je jednu brejk loptu...

Gem je i dalje u toku...

20:22 15.05.2021
6:3, 6:5 – brejk Đokovića!

Kakva je dva poena osvojio Novak u završnici gema, oba puta je proklizivao i iz trka poslao lopticu u nebranjeno.

Novak servira za pobedu!

20:18 15.05.2021
6:3, 5:5 – Novak se izvukao iz neprijatne situacije

Đoković je dva puta morao da spašava brejk, odnosno set loptu.

Oba puta pomogao mu je Sonego izbacivši forhend u aut.

20:17 15.05.2021
Drama u završnici seta...

Đoković je spasao dve set lopte, gem je i dalje u toku...

20:07 15.05.2021
6:3, 4:5 – ponovo je Sonego spasao brejk loptu

Sjajan tenis gledamo na Centralnom stadionu u Rimu.

33. teniser sveta ponovo se susretao sa dve brejk lopte i u oba navrata je odigrao veoma hrabro. Napao je i isplatilo mu se. Izvukao se i došao na gem do izjednačenja.

19:57 15.05.2021
6:3, 4:4 – Đoković i dalje igra sjajno kada servira

Sonego nije imao nijednu brejk loptu u dosadašnjem delu meča. Tako je i posle osmog gema drugog seta. Novak u kontinuitetu igra na visokom nivou.

19:53 15.05.2021
6:3, 3:4 – Italijan spasao tri brejk lopte

Ukupno četiri u drugom setu.

Sonego je nekako uspeo da se izvuče i dobije gem. Hodao je po ivici, bio blizu da ispusti servis koji bi verovatno značio poraz, ali je nošen podrškom sa tribina dobio gem.

19:52 15.05.2021

Italijan ima veliku podršku.

19:44 15.05.2021
6:3, 3:3 – rasplamsala se borba

Gledamo odličan tenis u drugom setu.

Sonego je podigao nivo igre, Đoković drži onaj isti od starta meča, te nismo videli brejk u uvodnih šest gemova u ovom periodu.

19:42 15.05.2021
19:34 15.05.2021
6:3, 2:2 – Novak rutinski dobija svoje servis gemove

Sonego je uzeo jedan poen, nakon što je odigrao lep volej, ali Đoković je dobio četiri od pet poena i ponovo nije dozvolio protivniku ni da se ponada.

19:28 15.05.2021
6:3, 1:2 – Sonego spasao brejk loptu

Imao je srpski teniser šansu da oduzme servis protivniku, ali je bekhend izbacio u aut i tako poklonio poen Italijanu.

Sonego je potom uspeo da dobije dva poena i na kraju, nekako, dobije gem.

19:22 15.05.2021
6:3, 1:1 – Novak rutinsi dobija svoj prvi servis gem u drugom setu

Sonego je oštećen u poslednjem poenu, pošto je pri rezultatu 40:15 Novak poslao lopticu u aut, ali sudije to nisu videle, poen je nastavljen i srpski igrač je izjednačio.

19:19 15.05.2021
6:3, 0:1 – Italijan osvojio uvodni gem

Sonego nije dopustio Đokoviću da mu oduzme servis i dobrom igrom na startu drugog seta došao je do minimalne prednosti.

19:18 15.05.2021
19:13 15.05.2021
6:3 – Đoković osvojio prvi set!

Za samo 34 minuta, najbolji teniser sveta osvojio je prvi set.

Novak je u stilu došao do prednosti, sjajnom forhend paralelom.

19:04 15.05.2021
5:2 – dobra igra Đokovića

Novak ne igra perfektno, ali to je sasvim dovoljno da održava prednost brejka.

Sonego je ušao sa previše poštovanja prema Đokoviću i za sada je ovaj meč „jednosmerna ulica“.

19:02 15.05.2021
4:2 – Sonego smanjio zaostatak

Italijan za nešto malo manje od dva minuta dobio je šesti gem prvog seta.

18:58 15.05.2021
4:1 – Novak potvrdio brejk!

Bilo je 30:30, Sonego je imao šansu, ali je bekhend izbacio u aut i time poklonio gem loptu Novaku.

Đoković je potom dobio naredni poen i bez većih problema je potvrdio brejk.

18:54 15.05.2021
3:1 – brejk Đokovića!

Sonego je izbacio forhend u aut i Đoković je prvi napravio brejk u meču.

Srpski igrač prethodno je sjajno riternirao, nakon čega je preuzeo kontrolu i na kraju dobio gem.

18:50 15.05.2021
2:1 – Novak ponovo bez izguljenog poena

Ponovo srpski teniser dobija gem sa nulom. Za sada, Đoković igra veoma dobro.

18:44 15.05.2021
1:1 – Italijan siguran

Imao je Đoković 15:30, bio je na dva poena od gema, ali je Sonego odigrao veoma dobro u završnici gema i izjednačio je.

18:39 15.05.2021
1:0 – gem sa nulom

Đoković je osvojio uvodni gem bez izgubljenog poena. Odličan početak srpskog tenisera.

18:38 15.05.2021

Počinje polufinale!

18:35 15.05.2021

Podrška za Đokovića na Centralnom terenu.

Teniseri su na terenu!

Meč počinje za nekoliko minuta.

18:30 15.05.2021
Italijanski teniser Lorenco Sonego - Sputnik Srbija, 1920
Đokovića čeka fudbalska atmosfera u polufinalu Rima /video/

Italijanski teniser imaće veliku podršku navijača.

18:28 15.05.2021
Novak želi da se revanšira Lorencu za poraz u Beču
18:26 15.05.2021
Novak Đoković na Mastersu u Rimu - Sputnik Srbija, 1920
Dvodnevna drama i brutalan tenis – kraj je kada Đoković kaže!

Opširnije o meču između Đokovića i Cicipasa čitajte na linku.

18:24 15.05.2021
Vreme je za drugo polufinale Rima

Đoković i Sonego uskoro izlaze na teren i u roku od dva-tri sata dobićemo drugog finalistu.