Uspešno ste se registrovali!
Molimo vas, ulogujte se putem linka koji vam je poslat na
Fudbaleri Crvene zvezde podižu trofej Kupa Srbije - Sputnik Srbija

Nezapamćen haos u finalu Kupa – Zvezda posle penala srušila Partizan i osvojila duplu krunu!

Pratite nas
Fudbaleri Crvene zvezde pobedom protiv Partizana posle boljeg izvođenja jedaneasteraca osvojili su Kup Srbije.
Crveno-beli došli su do duple krune posle 14 godina, dok su pehar u Kupu podigli prvi put posle 2012. godine.
Tokom penala viđena je velika drama, pošto je u trećoj seriji Nikola Krstović isprovocirao Vladimira Stojkovića. Golman Partizana uneo mu je loptu u lice i zbog toga je dobio žuti karton.
Usledio je haos na terenu, fudbaleri obe ekipe su uleteli na travu i posle nekoliko minuta se situacija smirila. Stojkoviću je to bio drugi žuti karton, ali prema novim pravilima, kako su rekli u prenosu na televiziji, karton u penalima se računa odvojeno i zbog toga golman nije isključen.
Penali su nastavljeni i tamo je heroj bio Milan Borjan. Golman Crvene zvezde odbranio je poslednja dva penala i aktuelni šampion Srbije osvojio je Kup, a samim tim i duplu krunu.
Na startu utakmice crveno-beli zapretili su preko Falćinelija. Igrao se drugi minut kada je Katai pronašao Italijana koji je slabijom desnom nogom šutirao pored gola.
Zvezda je bila konkretnija na početku, u sedmom minutu zapretio je i Mirko Ivanić, potom je i u desetom Marković reagovao ispred fudbalera aktuelnog šampiona Srbije, te je ovaj period njima pripao.
Partizan se ubrzo oslobodio pritiska i u 15. minutu preko Jojića imao je veoma dobru šansu. Vezni fudbaler crno-belih šutirao je sa 25 metara, a Borjan je dobrom intervencijom sprečio vođstvo protivnika.
Nastavilo se u dobrom ritmu, te je u 24. minutu viđena nova šansa. Gajić je poslao oštru loptu u kazneni prostor, Falćineli je uspeo da je zahvati, ali je malo zakasnio i nije uspeo da je skrene u mrežu Partizana.
Sedam minuta kasnije priliku su imali izabranici Aleksandra Stanojevića. Marković je majstorski dodao loptu do Jovića, a ovaj nije najbolje zahvatio loptu. Pokušao je da pronađe Jojića, ali je slabo to uradio i odbrana Zvezde na vreme je reagovala.
Tu nije bio kraj uzbuđenjima u prvom poluvremenu. Možda i najbolju šansu imala je ekipa Crvene zvezde. Igrao se 42. minut kada je Falćineli petom pokušao da postigne gol.
Italijan je na lucidan način uputio udarac i na njegovu nesreću završio je malo pored stative. Do kraja prvog perioda igre mreže su mirovale, pa se na petnaestominutnu pauzu otišlo sa nerešenim rezultatom – 0:0.
Na startu drugog poluvremena nismo gledali dobar tempo, ekipe su bile uspavane, ali brzo se i to promenilo.
U 60. minutu Katai je imao dobru šansu, ali je šutirao snažno preko gola. Pet minuta kasnije uzvratili su crno-beli, imali su priliku nakon greške Borjana, ali je odbrana crveno-belih dobro reagovala.
Ponovo se igrao dobar fudbal, a završnica utakmice pripala je Zvezdi. Pretili su, stvarali šanse, ali lopta nije želela iza leđa Vladimira Stojkovića.
Rezultat se nije menjao, te su usledili produžeci. U dodatnih trideset minuta opao je tempo meča.
Nije bilo velikih prilika, možda najbolju imao je Nikolić, ali je Urošević dobro reagovao i izbacio loptu.
Posle 120 minuta igre usledili su penali koje je mogao da režira samo srpski fudbal.
Desio se pomenuti sukob Vladimira Stojkovića i Nikole Krstovića, zatim su i ostali uleteli, ali na sreću sve se smirilo.
Milan Borjan ponovo je bio heroj, te je Zvezda osvojila Kup i duplu krunu.
22:20 25.05.2021
Detalj sa utakmice Crvena zvezda – Partizan u finalu Kupa Srbije - Sputnik Srbija, 1920

21:57 25.05.2021
Neverovatna drama u finalu, na kraju Zvezdi ide pehar kojim dolazi do duple krune!
Haos u finalu Kupa između FK Crvena zvezda i FK Partizan - Sputnik Srbija
21:50 25.05.2021
Borjan heroj, Zvezda osvojila duplu krunu!
Haos na terenu!

Vladimir Stojković dobio je drugi žuti karton! Krstović je isprovocirao Stojkovića, ovaj mu je naslonio loptu na glavu i zbog toga je dobio drugi žuti karton.

Međutim, nije isključen jer po novim pravilima karton se u penalima ne računa kao drugi, već se gleda kao posebno i odvojeno, rekli su u prenosi na Arena sport.

Penal serija:

Zvezda – Partizan:

0:1 – pogodio je Bibars Natho.
1:1 – siguran Milan Rodić.
1:2 – Živković rutinski pogađa.
2:2 – Stojković je zakačio loptu, ali Pankov uz dosta sreće šalje loptu iza leđa golmana.
2:3 – Stevanović siguran, Borjan još nije pogodio stranu.
3:3 – Krstović pogađa, ali je potom Stojković isključen!

21:36 25.05.2021
Penali!

Osvajača Kupa odlučiće jedaneasterci.

120' Bližimo se penalima!
21:33 25.05.2021
118' Inicijativa Partizana

Bolja igra crno-belih u završnici. Jojić je pokušao da pronađe saigrače u kaznenom Zvezde, ali je poslao nešto jaču loptu.

21:31 25.05.2021
115' Štulić šutirao glavom pored gola

Živković je centrirao, a mladi fudbaler Partizana neprecizno je šutirao glavom.

21:29 25.05.2021
113' Pankov je napravio faul u napadu

Na zemlji je završio Vujačić. Utakmica je nastavljena.

21:25 25.05.2021
110' Povreda Slobodana Uroševića
Fudbaleri FK Crvena zvezda i FK Partizan - Sputnik Srbija

Levi bek Partizana probaće da završi meč, iako je vidno da se nalazi u bolovima.

21:23 25.05.2021
108' Stevanović zapretio

Atraktivan šut pored stative.

21:22 25.05.2021
107' Umalo nesporazum Pankova i Gobeljića

Marko Živković zamenio je Uroševića.

21:21 25.05.2021
106' Počeo je drugi produžetak!
21:18 25.05.2021
105' Veliko uzbuđenje na kraju prvog produžetka!

Milan Borjan napravio je veliku grešku i Šćekić je pokušao da je iskoristi.

Gobeljić je bio na pravom mestu i izbacio loptu van kaznenog prostora.

Idemo u drugi produžetak.

21:16 25.05.2021
104' Dobra šansa, ali loš šut Srnića

Krilni napadač Crvene zvezde odlučio je da završi sam i uputio je udarac pored gola.

21:12 25.05.2021
100' Šut Lutovca, Borjan siguran

Golman Crvene zvezde bez većih problema zaustavio je udarac Lutovca.

97' Loš centaršut Bena

Stojković je rutinski reagovao.

21:08 25.05.2021
Nemanja Milunović, fudbaler FK Crvena zvezda - Sputnik Srbija

Slab tempo u produžetku.

21:03 25.05.2021
92' Šut Natha

Solidan pokušaj fudbalera Partizana.

91' Počeo je produžetak!
Promene

Degenek je zamenio Ivanića, a Vukanović je ušao umesto Falćinelija.

Produžeci!

Bilo je prilika, ali ne i golova. Očekuje nas dodatnih 30 minuta igre.

20:54 25.05.2021
90+2 Poslednja šansa za Zvezdu

Srnić nije uspeo da dođe do lopte, te je propala prilika.

20:50 25.05.2021
90' Ulazimo u poslednje minute!

Ukazuje se pomoć Vujačiću.

Još tri minuta u regularnom delu meča.

20:46 25.05.2021
86' Inicijativa crveno-belih

Završnica utakmice pripada šampionu Srbije. Međutim, mreže miruju.

82' Zvezda pritiska!

Ostojić je blokirao dobar udarac Falćinelija. Korner za Zvezdu.

20:39 25.05.2021
78' Nova velika šansa za Zvezdu!

Ben se odlično okrenuo, poslao je loptu u kazneni prostor gde se nalazio Nikolić. Dobro je šutirao, ali je odbrana Partizana u poslednjem trenutku reagovala.

20:37 25.05.2021
75' Sjajna reakcija Stojkovića!

Milunović je odlično skočio, međutim, Stojković je bio fokusiran i odbranio mu je udarac. Bila je ovo dobra prilika za crveno-bele.

73' Promene na oba kraja terena

Lutovac je zamenio Markovića, a Natho je ušao umesto Jovića.

Kod Zvezde Gobeljić je ušao umesto Gajića, a Srnić je zamenio Kataija.

20:29 25.05.2021
71' Dobar tempo

Loše je krenulo drugo poluvreme, ali u poslednjih desetak minuta gledamo dobar fudbal.

20:28 25.05.2021
67' Bolja igra Partizana

Crno-beli u ovim trenucima bolji su rival. Pokušao je Holander, ali mu je šut blokiran.

65' Prilika za Partizan!

Milan Borjan loše je reagovao, došlo je do nesporazuma, ali na sreću Zvezde Gajić je reagovao i izbacio loptu u korner.

63' Loš potez Jojića

Obećavao je napad Partizana, Marković je dodao loptu do Holendera, ovaj je prosledio do Jojića koji se nije snašao i izgubio je loptu.

20:21 25.05.2021
60' Odlična prilika za Zvezdu!

Katai je povukao kontru, dodao je loptu do Bena koji ju je prosledio do Ivanića.

Ivanić je potom vratio loptu do Bena, ovaj zatim do Kataija, a reprezentativac Srbije šutirao je preko gola.

20:19 25.05.2021
59' Solidan šut Vujačića

Pokušao je glavom štoper Partizana. Lopta je završila preko prečke.

20:16 25.05.2021
55' Loš tempo u ovim trenucima

U prvom periodu igre gledali smo mnogo bolji ritam.

20:11 25.05.2021
50' Solidan centaršut Bena

Loptu iz kaznenog izbacili su fudbaleri Partizana.

20:09 25.05.2021
48' Mirno na početku drugog poluvremena

Crveno-beli imaju više loptu u nogama.

20:06 25.05.2021
46' Počelo je drugo poluvreme!

Prvi napad imaju crveno-beli.

Trener Partizana na poluvremenu je napravio promenu. Ostojić je zamenio Markovića.

19:48 25.05.2021
Kraj prvog poluvremena!
Prazne tribine stadiona Rajko Mitić tokom finala Kupa Srbije - Sputnik Srbija

Bila je Zvezda bolja, a ako bismo podelili poluvreme na tri dela, crveno-belima je pripao prvi i treći, a crno-belima drugi deo.

Odnosno, ekipa Dejana Stankovića bila je bolja na početku i kraju, dok je Partizan pretio sredinom prvog perioda igre.

Golova nije bilo, te je na poluvremenu rezultat 0:0.

19:46 25.05.2021
44' Ben loše šutirao glavom

Rodić je poslao loptu u kazneni prostor. Ben se dobro pozicionirao, potom je skočio, ali je loše zahvatio loptu.

19:44 25.05.2021
42' Falćineli umalo postigao evrogol!

Napadač Crvene zvezde odlično se snašao u kaznenom prostoru. Petom je pokušao, dobro je zahvatio loptu, ali je ona završila malo pored stative.

Bila je ovo možda i najbolja šansa.

19:41 25.05.2021
40' Ulazimo u poslednje minute prvog poluvremena

Lopta je u posedu crveno-belih. Partizan čeka šansu iz kontranapada.

Derbi se prati i u Portugalu.

19:38 25.05.2021
36' Dobra situacija za Zvezdu
Fudbaleri Zvezde i Partizana pred početak finala Kupa Srbije - Sputnik Srbija

Kanga je malo zakasnio, da je bio brži imao bi sjajnu šansu. Ivanić je poslao loptu u kazneni prostor, tamo nije bilo nikoga i odbrana Partizana je reagovala.

19:35 25.05.2021
33' Katai šutirao direktno u Stojkovića!

Bila je ovo dobra šansa za Zvezdu iz slobodnog udarca. Katai je uputio udarac pravo u Stojkovića i golman Partizana rutinski je reagovao.

19:33 25.05.2021
31' Velika šansa za Partizan!

Jović se odlično kretao, dobio je loptu u kaznenom i iz prve je pokušao da pronađe Jojića. Ipak, lopta nije stigla do iskusnog igrača Partizana, te se rezultat nije promenio.

19:29 25.05.2021
27' Inicijativa crveno-belih

Zvezda je preuzela kontrolu i u ovim trenucima igra se uglavnom na polovini crno-belih.

19:26 25.05.2021
24' Velika šansa za Zvezdu!
Semafor na stadionu Rajko Mitić u finalu Kupa između FK Crvena zvezda i FK Partizan - Sputnik Srbija

Ivanić je dobro centrirao, lopta je na drugoj stativi došla do Gajića koji je poslao oštru loptu u kazneni prostor. Falćineli je uklizao, zakačio loptu, ali nedovoljno i da je pošalje u gol.

19:24 25.05.2021
22' Loš potez Jojića

Mogao je bolje da reaguje igrač Partizana. Obećavao je napad crno-belih, ali je odbrana Zvezde otklonila opanost.

19:22 25.05.2021
20' Ujednačena igra
Pehar Kupa Srbije - Sputnik Srbija

U ovim trenucima više se igra na polovini Crvene zvezde.

19:17 25.05.2021
15' Najbolja prilika za Partizan, sjajna intervencija Borjana!

Jojić je veoma dobro šutirao sa 25 metara. Borjan je dobro reagovao i odbranio udarac iskusnog igrača Partizana.

19:15 25.05.2021
13' Urošević nije uspeo da se snađe

Solidan napad Partizana, ali lopta je pobegla levom beku Partizana, te nije uspeo na vreme da je pošalje u kazneni.

19:12 25.05.2021
10' Dobar napad Zvezde, Marković reagovao

Solidan napad Zvezda, Falćineli je ostavio loptu Benu, ovaj je pronašao Ivanića, ali isprečio se Marković i oduzeo loptu.

19:09 25.05.2021
7' Šut Ivanića pored gola

Solidan šut fudbalera Zvezde. Lopta je završila pored gola.

19:08 25.05.2021
6' Dobra reakcija odbrane Zvezde

Otklonjena je opasnost nakon što je lopta iz kornera poslata u srce kaznenog.

19:06 25.05.2021
4' Katai i Marković u duelu

Štoper Partizana završio je na travi i na sreću brzo se podigao, te je utakmica nastavljena.

19:04 25.05.2021
2' Odmah šansa za Zvezdu!

Katai je lepo dodao loptu do Falćinelija koji je šutirao slabijom desnom nogom. Lopta je završila pored desne stative.

1' Počela je utakmica!

18:39 25.05.2021

Ovako je Zvezda predstavila startnih 11.

18:36 25.05.2021
Stanojević pre finala:

„Sigurno ćemo dati sve od sebe, znamo koliko svakom navijaču znači pobeda u derbiju, čak i više nego osvojen Kup, nadamo se da će osetiti našu emociju sa terena“.

18:30 25.05.2021
Stanković pred meč:

„Očekujem isti Partizan, organizovan dobro u srednjem bloku, gde gledaju da osvoje loptu i na polu-kontru, kontru reše napad. Asano im verovatno dosta fali, bio je jedan od najboljih igrača u njihovoj ekipi, a mi ćemo gledati da im ne dozvolimo njihovo najjače oružje i da budemo konkretni“.

18:23 25.05.2021