Sportska redakcija Sputnjika donosi vam sve vesti i analize sa najzanimljivijih i najbitnijih sportskih događaja širom Srbije, ali i celog sveta.
Kristijano Ronaldo – EURO 2020 - Sputnik Srbija

Ronaldo ispisao istoriju, Francuskoj pripao veliki derbi

Pratite nas
Peti dan Evropskog prvenstva obeležile su pobede Portugalije i Francuske. Aktuelni šampioni Evrope savladali su Mađarsku, dok su prvaci sveta bili bolji od Nemačke.
Prvi su na teren izašli branioci titule prvaka Starog Kontinenta. Portugalija je u Mađarskoj jedva izašla na kraj sa istoimenom reprezentacijom, iako rezultat 3:0 ne govori tako.
Kristijano Ronaldo oborio je rekord po broju golova na Evropskim prvenstvima, te sada ima 11, dva više od drugoplasiranog Mišela Platinija.
Ovaj susret bio je samo zagrevanje za spektakl u Minhenu. Nemačka je dočekala Francusku, a utakmicu je obeležio tragičar Mats Humels koji je postigao autogol u minimalnom porazu Pancera.
Tok mečeva mogli ste da pratite uz Sputnjik sport, a sve najnovije informacije o Evropskom prvenstvu pronađite u našem specijalu.
Kraj! Pobeda Francuske!
Fudbaleri Francuske slave gol na meču protiv Nemačke – EURO - Sputnik Srbija, 1920
Slavlje Francuza – šampioni sveta pobedili Nemačku! /video/
22:51 15.06.2021
90+4 – 1:0 – sve manje vremena za Nemačku...
22:46 15.06.2021
90' – 1:0 – još šest minuta u Minhenu
22:41 15.06.2021
85' – 1:0 – ponovo poništen gol Francuskoj!

Mbape je bio u minalnom ofsajdu.

Sjajna kontra, ali brzonogi napadač je bio u nedozvoljenoj poziciji, te je poništen gol Benzeme.

22:36 15.06.2021
80' – 1:0 – opasan centaršut

Humels je na vreme reagovao i izbacio loptu ispred Benzeme.

22:34 15.06.2021
78' – 1:0 – Mbape traži penal!

Izgleda da je Humels na vreme reagovao i sprečio Mbapea da postigne gol. Ništa od penala.

22:30 15.06.2021
74' – 1:0 – izmene u Nemačkoj

Verner je zamenio Gnabrija, a Sane je ušao umesto Haverca.

22:27 15.06.2021
Navijač sa padobrenom uleteo na teren – EURO 2020 - Sputnik Srbija, 1920
Padobranac šokirao svet – sleteo na stadion i poslao snažnu poruku /foto, video/

Pogledajte scene s početka meča.

22:23 15.06.2021
66' – 1:0 – poništen gol Mbapea!

Nalazio se u ofsajdu napadač Francuske.

22:18 15.06.2021
63' – 1:0 – Nemačka pritiska

Igra se sjajno u drugom poluvremenu.

22:16 15.06.2021
60' – 1:0 – kratak prekid, Pavar se povredio
22:14 15.06.2021
58' – 1:0 – odličan tempo u drugom poluvremenu!

U drugom periodu igre gledamo sjajan fudbal.

22:11 15.06.2021
54' – 1:0 – najbolja šansa za Nemačku!

Serž Gnabri je šutirao i udarac mu je završio samo nekoliko centimetara iznad gola.

22:08 15.06.2021
52' – 1:0 – stativa Rabioa!

Mbape je sjajno pronašao Rabioa koji je ušao u kazneni prostor i udarcem u bliži ugao pokušao je da savlada Nojera. Pogodio je stativu.

22:06 15.06.2021
50' – 1:0 – Francuska održava prednost

Miler je centrirao, a odbrana Francuske je otklonila opasnost.

21:46 15.06.2021
45' – 1:0 – kraj prvog poluvremena
21:41 15.06.2021
42' – 1:0 – pritisak Nemačke

Uglavnom se igra ispred gola Francuske, ali to otvara kontranapade na drugoj strani.

21:37 15.06.2021
38' – 1:0 – velika šansa za Nemačku

Gosens je centrirao, lopta se odbila od Pavara i došla do Gnabrija. Fudbaler Bajerna dobro je reagovao, nekako je prosledio loptu ka Gundoganu koji je loše zahvatio loptu.

Bila je ovo najbolja šansa.

21:35 15.06.2021
36' – 1:0 – opasan napad Francuske

Mbape je bio u kaznenom prostoru. Centrirao je levom nogom, ali je Ginter reagovao i isprečio se.

21:33 15.06.2021
Fudbaleri Francuske slave gol na meču protiv Nemačke – EURO - Sputnik Srbija
21:27 15.06.2021
27' – 1:0 – Kros preko prečke

Dve šanse imala je Nemačka iz slobodnih udaraca.

Oba puta šutirao je Kros. Prvi put je pogodio živi zid, a drugi put je šutirao preko prečke.

21:22 15.06.2021
22' – 1:0 – šansa za Milera

Gosens je centrirao, a Miler je bio malo kratak i nije uspeo lepo da zahvati loptu kako je želeo.

21:20 15.06.2021
20' – 1:0 – autogol Humelsa, Francuska vodi!

Pogba je poslao sjajnu loptu ka Ernandezu.

Levi bek Francuske poslao je oštru loptu u kazneni, a tamo je Humels u želji da otkloni opasnost poslao loptu iza leđa Manuela Nojera.

21:16 15.06.2021
17' – 0:0 – opasan šut Mbapea!

Rabio je povukao kontru, Grizman je potom dodao loptu do Mbapea koji je bio na levom boku. Krilni napadač je ušao u sredinu, uputio je udarac u dalji ugao i Nojer je odbranio.

21:15 15.06.2021
15' – 0:0 – prvi opasan napad Francuske

Pavar je centrirao, a Ginter je reagovao i izbacio loptu u korner.

Posle udarca iz ugla Pogba je pokušao glavom i šutirao je preko prečke.

21:14 15.06.2021

Za koga navijate?

21:09 15.06.2021
10' – 0:0 – bez velikih prilika na startu

Oprezno su ušli i jedni i drugi.

21:04 15.06.2021
4' – 0:0 – dobar tempo na početku utakmice

Početak obećava, igra se u odličnom ritmu.

20:58 15.06.2021
1' – 0:0 – počela je utakmica!

Navijači Francuske – EURO 2020 - Sputnik Srbija

Šampioni sveta izlaze na teren u 21 sat.

20:14 15.06.2021

I vređaju i snimaju.

20:12 15.06.2021
19:53 15.06.2021
Kraj! Pobeda Portugalije!
Kristijano Ronaldo – EURO 2020 - Sputnik Srbija, 1920
Ronaldo oborio rekord – šampion Evrope izbegao blamažu!
19:48 15.06.2021
90+2 – 0:3 – novi gol Ronalda!

Sjajna akcija i novi gol Portugalca.

19:47 15.06.2021
90' – 0:2 – još pet minuta
19:43 15.06.2021
87' – 0:2 – Ronaldo pogađa sa bele tačke!

Ovo je ukupno 10. gol Ronalda na Evropskim prvenstvima. Tako je postao najbolji strelac u istoriji šampionata Starog kontinenta.

19:42 15.06.2021
86' – 0:1 – penal za Portugaliju!

Orban je srušio Silvu i arbitar je pokazao na penal.

19:40 15.06.2021
84' – 0:1 – gol za Portugaliju!

Gereiro pogađa!

Uz dosta sreće lopta dolazi do Gereira koji pogađa u donji desni ugao.

19:35 15.06.2021
80' – 0:0 – poništen gol Mađarskoj!

Šon je postigao gol, ali je bio u ofsajdu i opravdano je poništen pogodak.

19:33 15.06.2021
76' – 0:0 – Ronaldo tražio penal, Čakir odmahnuo glavom

Igrao je fudbaler Mađarske rukom, ali nenamerno i nije bilo elemenata za jedaneasterac. Tako je procenio Čakir.

19:29 15.06.2021
73' – 0:0 – dobar napad Mađarske

Odlična kontra domaćina. Lovrenčič je poslao loptu ka Salaju koji je glavom pokušao da je vrati u kazneni. Uspeo je u tome, ali je Dijaš otklonio opasnost.

19:26 15.06.2021
70' – 0:0 – solidan pokušaj Mađara

Salaj je nešto lošije zahvatio loptu i ona je završila pored stative.

19:24 15.06.2021
68' – 0:0 – dobar udarac Fernandeša

Gulači još bolje brani!

19:23 15.06.2021
66' – 0:0 – jalovi napadi Ronaldove družine

Za sada Portugalci ne mogu da slome otpor Mađarske.

19:19 15.06.2021
62' – 0:0 – solidan napad Portugalije

Dijaš je poslao loptu ka Fernandešu, ovaj je šutirao glavom, a golman Mađarske je bez problema odbranio.

19:15 15.06.2021
Bruno Fernandeš – EURO 2020 - Sputnik Srbija

Bruno nemoćan.

19:13 15.06.2021
57' – 0:0 – nova prilika za Mađarsku

Salaj je šutirao pravo u Patrisija. Nije ovo bilo nimalo prijatno, ali se Portugalija odbranila.

19:06 15.06.2021
50' – 0:0 – solidan šut Zalaja

Kapiten Mađarske uputio je udarac po sredini gola. Patrisio je rutinski odbranio.

19:04 15.06.2021
47' – 0:0 – dobar šut Pepea

Ali golman Mađarske još bolje je odbranio i sprečio je vođstvo Portugalije.

19:03 15.06.2021
46' – 0:0 – počelo je drugo poluvreme

Portugalija mora što pre da dođe do gola ukoliko želi do trijumfa u Budimpešti.

18:45 15.06.2021
45' – 0:0 – kraj prvog poluvremena

Najbolju šansu propustio je Ronaldo.

18:43 15.06.2021
43' – 0:0 – veliki promašaj Ronalda!

Napadač Portugalije našao se u odličnoj šansi.

Fernandeš je centrirao, lopta je u petercu stigla do Ronalda koji je nešto snažnije udario loptu i ona je završila iznad gola.

18:39 15.06.2021
40' – 0:0 – nova velika šansa za Portugaliju

Žota se ponovo našao u šansi. Šutirao je iz okreta, a golman Mađarske je uspeo da odbrani.

Možda bi bolje bilo da je ostavio loptu Fernandešu, ali...

18:36 15.06.2021
37' – 0:0 – prva šansa za Mađarsku

Šutirao je Zalaj, ali je lopta išla pravo u Patrisija.

18:35 15.06.2021

Pogledajte atmosferu s početka meča.

18:33 15.06.2021

Majstor.

18:30 15.06.2021
30' – 0:0 – Ronaldo umalo došao do lopte

Silva je poslao nešto višu loptu i Ronaldo nije uspeo da je zahvati glavom, iako je ponovo odlično skočio. Lopta je jednostavno bila previsoka.

18:26 15.06.2021
27' – 0:0 – morao je bolje Bernardo Silva

Dobio je odličnu loptu, ali je Vili Orban, štoper Mađarske, sjajno reagovao i izbio mu loptu.

18:25 15.06.2021
26' – 0:0 – Portugalija bezopasna u ovim trenucima
Diogo Žota na utakmici protiv Mađarske – EURO 2020 - Sputnik Srbija
18:20 15.06.2021
21' – 0:0 – Mađarska se oslobodila pritiska

Takav je utisak u poslednjih nekoliko minuta, ali očekuje se novi nalet Portugalije, baš kao na početku utakmice.

18:18 15.06.2021
Navijači u Budimpešti – EURO 2020 - Sputnik Srbija, 1920
„Ludnica“ u komšiluku – 70.000 ljudi na „Puškašu“ /foto, video/

Domaći fudbaleri nisu dva puta prešli centar terena.

18:09 15.06.2021
10' – 0:0 – pritisak Portugalije

Uglavnom se igra ispred gola Mađarske.

18:08 15.06.2021

Žota je morao da doda loptu do Ronalda.

18:06 15.06.2021
18:04 15.06.2021
5' – 0:0 – sjajna šansa za Žotu!

Uh, al' se Ronaldo naljutio.

Žota je mogao da mu doda loptu i da ga stavi u stopostotnu šansu, ali napadač Liverpula je odlučio da šutne i Gulaši mu je odbranio.

18:02 15.06.2021
3' – 0:0 – lopta više u nogama šampiona Evrope

Tek je početak meča, ali i u nastavku meča posed će uglavnom biti na strani Portugalije.

1' Počela je utakmica!