Košarka, tenis, odbojka, vaterpolo... Srbija na Olimpijskim igrama u Tokiju ima 86 predstavnika – ko su oni, kada nastupaju i šta se od njih očekuje saznajte uz Sputnjik sport.
Tijana Bošković - Sputnik Srbija

Briljantna Tijana Bošković srušila Japan za pobedu Srbije!

Pratite nas
Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije upisala je i drugu pobedu na Olimpijskom turniru, savladavši Japan maksimalnim rezultatom – 3:0 (25:23, 25:16, 26:24).
Srpski tim je odigrao sjajnu utakmicu, a u ekipi se izdvojila fenomenalna Tijana Bošković koja je upisala 34 poena.
Srpkinje imaju dve pobede iz dve utakmice, priliku za treću imaće u četvrtak protiv nacionalnog tima Kenije.
Ekipa Zorana Terzića odlično je startovala turnir, pobedom protiv Dominikanske Republike i u istom ritmu je nastavila i protiv izuzetno motivisane domaće ekipe koja se prikazala u sjajnom svetlu.
Ipak, Srbija je u timu imala inspirisanu Boškovićevu koja je briljirala i nije omogućila ni promil šanse za iznenađenje.
Tijana je od starta utakmice demonstrirala klasu, u prvom setu je upisala čak 15 poena, napadala je na sve načine, a Japanke nisu imale rešenje za to.
Ipak, nije baš svaki atak mogao da ide na Boškovićevu, nedostajao je protagonizam ostalih reprezentativki Srbije i ušlo se u neizvesnu završnicu.
Ipak vredi istaći da je Japan imao prednost od 4:1, preokret je stigao kod rezultata 8:7, Japan je u četiri navrata stigao do izjednačenja, a čak je rival Srbije poveo sa 22:21, te 23:22.
Dileme je rešila upravo Boškovićeva, za relativno lagan finiš prvog seta.
U nastavku se srpski tim „razleteo“, Japanke su pokušavale na sve načine da ukrote napade ekipe selektora Terzića, ali nisu imale rešenje i do prednosti od 2:0 Srbija je stigla za svega 24 minuta.
Daleko dramatičnije je bilo u trećem setu koji je završen igrom na razliku pošto se Srbija opustila i dozvolila fanatičnim rivalkama da zaprete i zamalo osvoje jedan set.
Pored briljantne Boškovićeve, vredi istaći solidnu partiju srednje blokerke Mine Popović sa deset poena i njene koleginice Milene Rašić koja je upisala poen manje, dok je veoma inspirisana bila Maja Ognjenović, kapitenka i tehničarka sa četiri poena.
Tok meča ste mogli da pratite uz Sputnjik sport.