Košarka, tenis, odbojka, vaterpolo... Srbija na Olimpijskim igrama u Tokiju ima 86 predstavnika – ko su oni, kada nastupaju i šta se od njih očekuje saznajte uz Sputnjik sport.
Detalj sa utakmice Srbija – Kazahstan na Olimpijskim igrama - Sputnik Srbija

Španija zaboravljena, Srbija razbila Kazahstan!

Pratite nas
Vaterpolisti Srbije ostvarili su prvu pobedu na Olimpijskim igrama u Tokiju savladavši Kazahstan rezultatom 19:5.
Srbija je prvi trijumf ostvarila nakon što je prethodno, u prvom kolu, poražena od Španije.
Izabranici Dejana Savića odigrali su ne najkvalitetniji, ali dovoljno dobar meč da bi pobedili velikog autsajdera u ovoj utakmici.
Naredni duel Delfini igraju 29. jula od 12.50 protiv Australije.
Plasman obezedio SofaScore LiveScore
Naši vaterpolisti nisu idealno ušli u duel, pa su dozvolili protivniku da se održava u egalu tokom većeg dela prve četvrtine.
U drugoj deonici odbrana je bila dosta bolja, a posle nekoliko golova iz kontranapada došlo se do +4 (7:3).
Treća četvrtina nije donela dobre odbrane, pošto su golovi padali na sve strane u prvih nekoliko minuta, ali je u završnici viđen tajac.
Delfini su meč rutinski priveli kraju u poslednjoj četvrtini i pobedu dodatno uvećali, za konačnih +14.
Najbolji strelac reprezentacije Srbije bio je Duško Pijetlović sa četiri gola iz četiri pokušaja.
Strahinja Rašović je postigao tri, dok su po dva gola imali Dušan Mandić, Andrija Prlainović i Stefan Mitrović.
Na drugoj strani su po dva gola postigli Srđan Vuksanović i Jevgenij Medvedev, dok je jedan bio delo Dušana Markovića.
Utakmicu ste mogli da pratite uživo uz blog Sputnjika.
Prvo nova obaveštenjaPrvo stara obaveštenja
08:03 27.07.2021
Kraj!
Srbija je pobedila Kazahstan rezultatom 19:5 (4:2, 3:1, 6:2, 6:0)!
08:00 27.07.2021
Četvrta četvrtina, 7'
Duško Pijetlović po četvrti put trese mrežu Kazahstana – 18:5.
07:58 27.07.2021
Četvrta četvrtina, 5'
Mandić pogađa, a Kazahstanci nastavljaju da srljaju. U poslednje vreme retko kada uopšte dolaze do prilike da šutnu.
Posle asistencije Rašovića ka Dušku Pijetloviću rezultat je 17:5.
07:54 27.07.2021
Četvrta četvrtina, 3'
Dedović, pa Ranđelović... 15:5!
07:48 27.07.2021
Kraj treće četvrtine
Dosta kontrafaulova, dosta promašaja... Skoro tri minuta bez gola prekida, a na kraju izuzetna odbrana Gojka Pijetlovića.
Rezultat je 13:5 (4:2, 3:1, 6:2)!
07:43 27.07.2021
Treća četvrtina, 5'
Rašović pogađa za 13:5, pa selektor Kazahstana traži novi tajm-aut.
07:39 27.07.2021
Treća četvrtina, 4'
Sjajan gol Rašovića iz kontranapada za 12:5!
07:38 27.07.2021
Treća četvrtina, 3'
Igra se brzo, gol za gol. Mandić, pa Medvedev, pa onda i Jakšić.
Rezultat je 11:5
07:35 27.07.2021
Kazahstan postiže prvi pogodak posle dugo vremena, nakon isključenja Aleksića. Strelac je Vuksanović za 9:4.
07:34 27.07.2021
Treća četvrtina, 2'
Kazahstan brzo gubi loptu, pa ponovo poentira Prlainović – 9:3.
07:33 27.07.2021
Treća četvrtina, 1'
Izuzetan pogodak Duška Pijetlovića za 8:3.
07:28 27.07.2021
Kraj druge četvrtine
Kazahstan nije uspeo da šutne u poslednjem napadu, pa je na poluvremenu 7:3 (4:2, 3:1)!
Druga četvrtina, 9'
Pijetlović je prvo izborio isključenje, a onda momentalno pogodio gol – 7:3!
07:26 27.07.2021
Druga četvrtina, 8'
Prvi gol na meču za Prlainovića, odmah posle tajm-auta. 6:3!
07:24 27.07.2021
Srbija čuva prednost, ali golova nema... Odbrane, izgubljene lopte, stative... Ostaje 5:3, pa idemo na tajm-aut.
07:18 27.07.2021
Druga četvrtina, 2'
Kazahstan preko Markovića ponovo smanjuje, ali Srbija ne dopušta protivniku da dođe do izjednačenja. Pogađa Rašović za 5:3!
07:13 27.07.2021
Kraj prve četvrtine
Medvedev je smanjio na 3:2, a onda u poslednjem napadu Srbije Aleksić uspeo da se snađe posle manjeg problema za 4:2.
Kazahstan nije iskoristio svoj poslednji napad, pa je rezultat posle prve deonice 4:2 za Srbiju!
07:11 27.07.2021
Prva četvrtina, 7'
Tri minuta bez gola, a onda pogodak Filipa Filipovića. 3:1!
07:07 27.07.2021
Prva četvrtina, 4'
Mogao je Kazahstan do prednosti, ali nije iskorstio napad, pa je stigla kazna. Mandić postiže prvi gol – 2:1!
07:05 27.07.2021