Belgijski list „Morgen” objavio je kopiju izveštaja Parlamentarne skupštine NATO-a, u kom su se sasvim slučajno našli tajni podaci o lokacijama na kojima je uskladišteno 150 jedinica američkog nuklearnog oružja.
T-5000 je moderna pouzdana puška, koja bije tačno u cilj, u bilo kojim vremenskim uslovima i olakšava strelcu, zbog smanjenog trzaja i brze stabilizacije,
Bitka na moru, potraga i uništavanje podmornica, vatrena podrška padobrancima i protivvazdušna odbrana — sve to umeju nove ruske korvete projekta 20380. Veoma su brze i istovremeno su i dobro naoružane.
Višecevni bacač raketa „Golan-1000“ razvijen je u Siriji 2017. godine na bazi ruskog tenka T-72. Od 2018. godine u upotrebi je u sirijskoj vojsci. Šta znamo o novom zaštitniku Sirije i šta o njemu misle eksperti?
Svi su se smejali tvitu britanske scenaristkinje, koja je kritikovala popularnu seriju „Černobilj“ zbog odsustva tamnoputih glumaca. Međutim, zahvaljujući tom tvitu, novinari su našli jednog tamnoputog učesnika događaja iz 1986. godine. Reč je o Igoru Hirjaku iz Čerepoveca, koji je radio na saniranju posledica černobiljske katastrofe.
Prošlo je 50 godina od početka proizvodnje čuvenog oruđa koje se tokom pola veka našlo u naoružanju više od 35 zemalja. Godine 1991. godine u Sovjetskom Savezu je proizvedeno 10.000 takvih haubica. „Gvozdika“ se koristi i u srpskoj vojsci.
Prvo u SAD i Kanadi, pa onda u Francuskoj bilo je primećeno naglo povećanje potrošnje opioidnih analgetika. Simptomi nakon prestanka upotrebe tramadola i sličnih lekova mogu biti slični simptomima prestanka korišćenja heroina. Ovo je prava epidemija zavisnosti od droga koje se dobijaju na recept kod lekara.
Prema navodima časopisa „Militari voč“, nakon modernizacije, koju trenutno prolazi ruska atomska raketna krstarica „Admiral Nakhimov“, nijedan ratni brod na svetu neće moći da se uporedi s njom.
Samo zamislite površinu Rusije, stanovništvo Kine, zajedno sa stanovništvom Indije, resurse i ukupan potencijal razvoja svih ovih država i njihovih „prijatelja“...
U nekim zemljama sveta zabranjena je demonstracija verske pripadnosti na javnim mestima, u nekim jedino nije dozvoljeno potpuno skrivanje lica, zakoni nekih zemalja propisuju da hidžab skinu nastavnice, njihove učenice, sudije, žene vozači, vojnici, pa čak i žene u javnom prevozu, a u drugim delovima sveta žena mora da se sakrije kad izlazi napolje…
Nakon uspešnih ispitivanja, u ruskoj vojsci je počeo da se koristi novi sistem za elektronsko ometanje „Palantin“. Opremljen najmodernijom elektronikom, ovaj sistem može da „oslepi“ neprijatelja u veoma širokom talasnom dijapazonu, da analizira situaciju i nalazi najefikasniji algoritam delovanja, kao i da se ugrađuje u različite tipove vojne opreme.
„Roskosmos“ planira da napravi komercijalnu raketu-nosač za višekratnu upotrebu — „Sojuz-5 lajt“, rekao je za Sputnjik izvršni direktor te državne korporacije Dmitrij Rogozin.
Zemlje širom sveta ulažu ogroman novac u svoju bezbednost. Stokholmski međunarodni institut za mirovna istraživanja (SIPRI) izračunao je da su 2018. godine ukupni svetski troškovi na vojne ciljeve porasli za 2,6 odsto, na 1,8 triliona dolara.
Krimski most je najduži most u Evropi, ali nije jedinstven samo po tome. Najmodernija inženjerska rešenja i materijali omogućili su brzo i udobno putovanje autom ili vozom iz Krasnodarskog kraja do Krima. Pritom, konstrukcija mosta dozvoljava da se brodski saobraćaj odvija ispod njega.
S-400 i „Patriot“ su najefikasniji raketni sistemi i najveći konkurenti na svetskom tržištu naoružanja. Ruski kompleks je dva puta jeftiniji, ali u upotrebi je u znatno manjem broju zemalja, jer SAD dobro znaju da ubede svoje saveznike da kupuju raketne sisteme od njih.
Ceo svet je tužno gledao kako plamen guta tornjeve Notr Dama, remek-dela gotičke arhitekture, simbole Pariza, omiljene turističke destinacije za putnike iz celog sveta.
Zašto se Alijansa umešala u unutrašnja pitanja Jugoslavije, ko je kriv za internacionalizaciju kosovskog problema i kako je Jugoslavija došla u poziciju „sama protiv svih“?
NATO bombardovanje Jugoslavije počelo je 24. marta i završilo se 10. juna 1999. godine. Zvanični povod za početak operacije bila je, navodno, zaštita albanskog stanovništva Kosova od etničkog čišćenja i „humanitarne katastrofe“.
Za pet godina u sastavu Ruske Federacije, na Krimu je urađeno više nego tokom 25 godina koje je poluostrvo provelo u sastavu Ukrajine. Simbol poluostrva je postao i novoizgrađeni terminal aerodroma u Simferopolju. Krim je uspeo da u poslednjih pet godina obezbedi potpunu energetsku nezavisnost od Ukrajine.
Strašni teroristički napadi na Novom Zelandu šokirali su svet. Ubice su ušle u džamije sa puškama i kamerama, jedan od terorista je prethodno napisao manifest, gde je opisao motive za nasilje. Pucnjavu je uživo prenosio na mrežama…