Preuzmite kraći link
    Svetsko prvenstvo u košarci (241)
    0 20
    Pratite nas

Reprezentativci Srbije odneli su i drugu pobedu nad Litvanijom u 48 sati, ovoga puta na gostujućem terenu. Najefikasniji na parketu bio je Bogdan Bogdanović, sa 27 poena.

Reprezentacije Litvanije i Srbije odigrale su večeras drugu pripremnu utakmicu, nakon što je u subotu u Beogradu posle žestoke borbe slavio domaćin, rezultatom 72 — 68.

Srbija je u Litvaniji nastupila bez kapitena Miloša Teodosića, koji je obnovio povredu tetive na prethodnom prijateljskom meču.

Svetsko prvenstvo u košarci igra se u Kini od 31. avgusta do 15. septembra. Naša reprezentacija nalazi se u grupi D, sa Angolom, Filipinima i Italijom, dok je Litvnija u grupi H, takozvanoj „grupi smrti“, u kojoj su još Kanada, Senegal i Australija.

Najnovije vesti
    • 21:04

Kraj utakmice: Litvanija 91 - 95 Srbija

© Foto : KSS / Marko Metlaš
    • 21:03

Bogdanović posle solo akcije sa distance postiže koš, za prednost naše ekipe od četiri poena, 91 - 95. Bek Sakramenta je ujedno i najefikasniji igrač ovog meča, sa 27 poena.

• 20:58

Rezultatska klackalica. Posle trojke Simonovića iz ćoška, ponovo koš razlike za Srbiju. Na minut do kraja rezultat je 89 - 91.

• 20:55

NBA trojka Srbije Bogdanović - Jokić - Bjelica trenutno drži Srbiju u igri, rezultat na 3 minuta do kraja 84 - 84.

• 20:54
      Nikola Jokić

Svetski mediji: Srbija sa Jokićem kandidat za zlato u Kini

Tim Aleksandra Đorđevića sa Nikolom Jokićem je ozbiljan kandidat za zlato na Svetskom prvenstvu u Kini, ocenjuju najpoznatiji svetski sportski mediji, koji su preneli ekskluzivnu vest Tanjuga da će jedan od najboljih košarkaša planete igrati za srpsku reprezentaciju.
      Dalje
    • 20:52

Trojkom Bogdanovića, Srbija ponovo preuzima vođstvo, 80 - 82.

• 20:50

Posle mini-serije, Srbija prilazi na -1, 80 - 79.

© Foto : KSS / Marko Metlas
    • 20:44

Na tajm-aut se odlazi sa rezultatom Litvanija 79 - 72 Srbija.

• 20:42

Naši reprezentativci pokušavaju da što pre povrate prednost, ali vezuju tri promašaja za tri poena (pokušali su Bogdanović, Jović i Bjelica).

• 20:40

Seriju Litvanije od 5:0 prekida Bjelica brzom trojkom, za 76 - 72.

• 20:38

Poslednju četvrtinu Litvanija otvara u svom stilu - trojkom. Grigonis precizan van linije 6,75, 74 - 69.

• 20:34

Kraj treće četvrtine: Litvanija 71 - 69 Srbija

• 20:33

Litvanija je u poslednjih nekoliko minuta pojačala odbranu, Srbija teže dolazi do poena. Ponovo je nerešeno u areni „Žalgiris“ 69 - 69.

• 20:29

Kalnijetis je vezao 4 poena i sada Litvanija ima prednost 67 - 65. Selektor Đorđević zove tajm-aut.

• 20:28

Brza trojka za Litvaniju, koja prilazi na samo -1

• 20:25

Ne štede se igrači ni sa jedne ni sa druge strane, Litvanija trenutno bolje koristi svoje šanse - prilazi na koš razlike, a Jokić sa slobodnih bacanja udvostručuje prednost Srbije 58 - 62.

• 20:20

Vratili su se Litvanci potpuno u meč, 53 - 58. S druge strane, Jokić odlično razigrava saigrače.

• 20:17

Pršte trojke sa obe strane, kako je i očekivano sa ovoliko dobrih šutera. Mačijulis, pa Bogdanović za 49 - 54.

• 20:16

Valančijunas jači u duelu NBA centara, poentirao je pored Jokića i iznudio dodatno slobodno bacanje.

• 20:14

Litvanci u seriji, uspevaju da uhvate rezultatski priključak, posle poena Seibutisa stižu do 43 - 47. Bogdanović uspeva da prekine seriju rivala, uz faul, ali neprecizan na dodatnom slobodnom bacanju.

• 20:12

Zakucavanje najveće zvezde litvanske ekipe Jonasa Valančijunasa39 - 47.

• 20:09

Prvi poeni u trećem periodu za Miroslava Raduljicu. Velikih 10 poena prednosti za našu reprezentaciju, 37 - 47.

• 20:08

Počela je treća četvrtina

• 19:52

Kraj prvog poluvremena: Litvanija 37 - 45 Srbija

• 19:52

Vasa Micić „zatvara“ prvo poluvreme trojkom u poslednjoj sekundi od tablu.

• 19:50

Mnogo bolja igra naše reprezentacije u drugoj četvrtini. Snažna odbrana daje rezultat.

• 19:45

Pojačana odbrana Srbije dovodi do polukontri. Bogdanović postiže novu trojku. Srbija vodi rezultatom 32:40.

• 19:42

Srbija savladala Litvaniju pred punom Arenom

Košarkaška reprezentacija Srbije odigrala je u Štark areni pripremnu utakmicu za Svetsko prvenstvo u Kini protiv reprezentacije Litvanije.
      Dalje
    • 19:40

Rezultat se menja sa linije slobodnih bacanja, po dva poena sa obe strane, rezultat 30:30.

• 19:37

Nema promene rezultata, novi tajm-aut.

• 19:34

Brza tranzicija posle ukradene lopte Micića, Simonović polaže za novo izjednačenje 28 - 28.

• 19:30

Litvanci sigurni sa linije za slobodna bacanja, ali Bjelica uspeva da postigne trojku i izjednači na 26 - 26.

• 19:29

Posle ukradene lopte Simonovića, grešku u koracima pravi Raduljica. Nekoliko vezanih neiskorišćenih napada sa obe strane.

• 19:27

Prve poene u drugoj četvrtini postižu Litvanci. Jović s druge strane odmah uzvraća trojkom za 24 - 23.

• 19:24

Kraj prve četvrtine: Litvanija 22 - 20 Srbija

• 19:16

Odlična saradnja naših centara, 20 - 18. Raduljica zakucava posle asistencije Jokića.

• 19:13

Razmena trojki, Kalnijetis, pa zatim Bogdanović, 20 - 16 vodi Litvanija. Novi tajm-aut, ovoga puta ga je zatražio selektor domaćina.

• 19:13

Rezultat na 4 minuta do kraja 1/4 - 15 - 11

• 19:12

Prva trojka za našu reprezentaciju, Milosavljević smanjuje razliku.

• 19:09

11 - 6 vodi Litvanija, Đorđević reaguje tajm-autom. Kao i u utakmici u Beogradu, Litvanci bolji u uvodnim minutima.

• 19:07

Litvanci posle trojke dolaze do vođstva 7 - 4. Nekoliko neiskorišćenih napada sa obe strane.

• 19:05

Već drugi faul za našu reprezentaciju, posle prvog Litvanija sa slobodnih bacanja dolazi do izjednačenja.

• 19:03

Prvi poeni za našu reprezentaciju, Bogdanović za 0 - 2.

• 19:02

Prvi napad za reprezentaciju Srbije.

Počela je utakmica

• 18:58

Lepa atmosfera u dvorani Žalgirisa u Kaunasu.

Litvanci u retro-opremi, replici dresova iz 1939. godine, kada su osvojili zlato.