12:41 20 Septembar 2019
Slušajte Sputnik
    Zimske olimpijske igre u Pjongčangu, klizač na brzim stazama Semjon Elistratov i sportisti iz Južne Koreje i Holandije

Ruski olimpijac: Posvećujem medalju svima koje su podlo udaljili s Olimpijade

© Sputnik / Vladimir Pesnя
    Zimske olimpijske igre 2018
    Preuzmite kraći link
    0 923
    Pratite nas

„Posvećujem ovu medalju svima koje su podlo i mrsko udaljili! Meni su govorili: ’Semjon, šta ćeš ti na Olimpijadi?’ A ja sam otišao i osvojio medalju! Ona za mene nije bronzana, nego platinasta!“, rekao je ruski olimpijski reprezentativac Semjon Elistratov nakon osvajanja prve medalje za Rusiju na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

Brzi klizač na kratkim stazama Semjon Elistratov doneo je reprezentaciji Rusije prvu medalju na Olimpijskim igrama u južnokorejskom Pjongčangu, osvojivši bronzu na distanci od 1.500 metara.

U trci je pobedio predstavnik Južne Koreje Lim Hjo Čun, koji je oborio i olimpijski rekord, prešavši distancu za 2 minuta, 10 sekundi i 485 hiljadinki. Drugo mesto zauzeo je Holanđanin Šinki Kneht.

Ruski sportisti Aleksandar Šuljginov i Pavel Sitnikov nisu uspeli da se plasiraju u polufinale.

Elistratov, koji je 2015. godine osvojio titulu svetskog šampiona na 1.500 metara, na Olimpijskim igrama u Sočiju pre četiri godine pobedio je u štafetnoj trci.

Tagovi:
    trka, bronzana medalja, pobeda, Zimske olimpijske igre 2018, Semjon Elistratov, Pjongčang, Rusija, Južna Koreja, Holandija