Pozivajući se na portal „Dubrovnik.net“, „Indeks“ navodi da je vest o dolasku policajaca nezvanična i da niko nije želeo da je potvrdi.
Takođe prema nezvaničnim informacijama, nekoliko hiljada izbeglica trenutno se nalazi u Albaniji, i njihova je namera da preko Crne Gore i Hrvatske dođu do razvijenijih evropskih zemalja, u prvom redu Nemačke.
„Indeks“ prenosi izjavu ministarke rada i socijalne zaštite Crne Gore Zorice Kovačević da je 1.000 šatora, 20–ak auto–prevoznika i 600 ljudi spremno za prihvat, evidentiranje i transport izbeglica do granice sa Hrvatskom.
„Prvi kamp trebalo bi da nikne u mestu Krenza, u blizini prelaza Božaj. Spremamo se za prihvat do 2.000 ljudi“, kazala je ona.
Poslednjih dana bilo je dosta polemike o tome da li je južna granica nova ruta preko koje će izbeglice da ulaze u Hrvatsku. Vlasti te zemlje su nekoliko puta ponovile da izbeglice neće biti puštene da uđu na teritoriju Hrvatske, navodi „Indeks“.
„Dubrovački dnevnik“, takođe nezvanično, saznaje da je ispražnjena i kasarna u Pločama, da se čisti i da se u nju unose ležajevi.
Kako navodi taj portal kasarna se priprema za smeštaj specijalne policije i ona bi trebalo da bude baza za čuvanje granice na Prevlaci, ali i granice sa Bosnom i Hercegovinom. Ona je lokacijski idealna, jer je dovoljno udaljena od Dubrovnika. U tom gradu još traje turistička sezona, zbog čega se smatra da prisustvo interventne policije nije baš najbolji prizor za goste.
MUP je saopštio da podaci o raspoređivanju policije u okolini Dubrovnika nisu dostupni javnosti.
„U skladu sa Uputstvom o načinu dnevnog raspoređivanja policijskih službenika i vođenju registra službenih poslova, podaci o raspoređivanju policijskih službenika nisu javno objavljivi podaci, te vam iz navedenog razloga ne možemo odgovoriti na vaše upite“, odgovorio je zvaničnici MUP–a „Indeksu“.
Svi komentari
Prikaži nove komentare (0)
kao odgovor na(Prikaži komentarSakrij komentar)