Fudbal
    Preuzmite kraći link
    0 10
    Pratite nas

Fudbaleri Partizana plasirali su se u polufinale Kupa Srbije pošto su u Humskoj bez većih problema pobedili Voždovac rezultatom 4:0 (2:0). Strelci za crno-bele bili su crnogorski reprezentativci Šćekić i Vujačić u prvom poluvremenu, dok su u nastavku pogodili još Asano i Natho.

Utakmicu je iz lože pratio Ivica Kralj, nekada legendarni golman crno-belih, koji je ubuduće obavljati posao koordinatora za sportska pitanja i skauting službu. Nema dileme da je nekadašnji kec Jugoslavije bio zadovoljan novim trijumfom voljenog kluba.

Ivica Kralj
    Ivica Kralj

Partizan pod komandom trenera Aleksandra Stanojevića nastavlja da ruši sve pred sobom. „Zmajevi“ s Voždovca su 16. Partizanova recka u nizu u svim takmičenjima, a fascinantan je podatak da je „parni valjak“ u poslednja dva meča postigao čak devet golova. Rad je na Banjici savladan rezultatom 5:0!

Od prvog sudijskog zvižduka pred praznim tribinama stadiona u Humskoj domaćin je pokazao da izabranici Jovana Damjanovića nemaju šta da traže na putu ka polufinalu Kupa Srbije.

Jednostavno, crno-beli su u strašnoj seriji, kako u Superligi, tako i u najmasovnijem domaćem takmičenju, te nastavljaju pohod, ka duploj kruni, kako je svojevremeno poručio Filip Stevanović, bez obzira na minus šest i meč više u odnosu na lidera Crvenu zvezdu.

​Nakon što je Partizan propustio nekoliko izglednih prilika, pre svega preko Filipa Holendera koji nije uspeo da realizuje situaciju „jedan na jedan“, tu je i veliki promašaj Lazara Markovića već u trećem minutu kada je sa pet metara šutirao pravo u golmana, put do mreže pronašao je Aleksandar Šćekić u 24. minutu.

Crnogorski vezista bio je najprisebniji u šesnaestercu Voždovca posle kornera, i iz odbitka je doneo prednost crno-belima. Crnogorska veza bila je efikasna u odsustvu realizacije Partizanovih napadača. Prednost je duplirao štoper Igor Vujačić u 32. minutu, posle još jednog kornera. Bio je to ujedno i rezultat koji se otišlo na pauzu.

Drugo poluvreme i ponovo maksimalno koncentrisan i opasan Partizan. Nije Stanojević želeo ništa da rizikuje, niti da odmara igrače, već je nastavio s najjačim sastavom s kojim je i počeo dvoboj četvrtfinala Kupa Srbije s Voždovcem.

Takav pristup je nastavio da daje rezultat, pa je već u 52. minutu Takuma Asano pogodio za 3:0, da bi Bibras Natho pogotkom u 58. minutu doneo prednost od čak četiri gola svom timu, pa su „zmajevi“ morali da gledaju u nastavku kako da izbegnu bruku.
    Crno-beli su tako na dominantan način obezbedili polufinale kupa, u kojem se nalaze još Vojvodina i Radnik Surdulica, dok je utakmica Crvene zvezde i IMT-a odložena zbog obaveza crveno-belih u Superligi Srbije.

Podsetimo, tim Dejana Stankovića od 19 časova i 10 minuta dočekuje Mačvu.

► Iz Prištine jasno poručuju: Nećemo to prihvatiti