Preuzmite kraći link
    Pohod na kartu za eksperiment – Srbija do Katara! (59)
    35413
    Pratite nas

Fudbalska reprezentacija Srbije remizirala je sa Portugalijom rezultatom 2:2 u drugom meču kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Orlovi su u prvom kolu savladali Irsku sa 3:2 na domaćem terenu, dok su Portugalci bili bolji od Azerbejdžana sa 1:0.

Srbija: Dmitrović – Milenković, S. Mitrović, Pavlović – Lazović (Maksimović od 46), Milinković-Savić, Gudelj, Kostić (Ristić od 71) – Tadić (Đuričić od 81) – Vlahović (Radonjić od 46), Mitrović (Jović od 87)

Portugalija: Lopes – Kanselo (Mendeš od 72), Dijaš, Fonte, Soareš – Fernandeš (Palinja od 91), Oliveira (Sančes od 72), Danilo – Žota (Feliks od 85), Ronaldo, B. Silva

Detaljan izveštaj utakmice možete da pročitate OVDE.

Meč ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu Sputnjik sporta (Srbija – Portugalija 2:2):

Najnovije vesti
    • 22:38

Kraj!

Srbija – Portugalija 2:2
      © Sputnik / Radoje Pantović
    • 22:36

93' Ovo će se prepričavati! Stefan Mitrović potezom karijere spasao Srbiju!

Štoper Srbije je dva puta za nekoliko sekundi skinuo loptu sa gol-linije!

• 22:35

92' Crveni karton za Milenkovića!

Srbija sa igračem manje u poslednjih par minuta! Milenković je isključen zbog starta otvorenim đonom.

• 22:33

3 minuta nadoknade

• 22:31

88' Evo i Jovića

Izlazi rekorder Mitrović, na terenu je Luka Jović.

Nešto mirniji period na Marakani, što svakako više odgovara Portugalcima.

• 22:24

82' Piksi osvežio napad za završnicu

Izlazi Tadić, ulazi Filip Đuričić.

• 22:21

77' Orlovi se dobro brane

Period utakmice tokom kojeg Portugalija ima inicijativu, ali se Srbija dobro brani. Ronaldo je imao jedan zicer, ali je jako loše reagovalo, te se ustanovilo da je  bio u ofsajdu.

• 22:14

72' Ponovo menja Piksi

Ušao je Mihailo Ristić, izašao strelac drugog gola Filip Kostić.

Menja i Fernando Santoš, koji izbacuje Žoaa Kansela i Serhija Oliveru, a buacuje Nuna Mendeša i Renata Sančesa.

• 22:13

70' Orlovi ne popuštaju

Portugalija je u poslednjih nekoliko minuta mogla blago da odahne. Ali, samo blago. Srbija i dalje napada i ima inicijativu, ali nešto manje nego u prethodnom periodu.

Dragan Stojković Piksi, selektor fudbalera Srbije
      © Tanjug / STRAHINJA ACIMOVIC
    • 22:07

65' Portugalija u potpunom nokdaunu

Od početka drugog poluvremena kao da se igraju „Viktorije“ na polovini Portugalije. Srbija razbija šampiona Evrope, ali nikako ne može do trećeg gola. Radonjić, koji je ušao na poluvremenu i već dva puta asistirao, blago rečeno maltretira protivničke defanzivce po desnom boku.

Ali, mogu li Orlovi do preokreta?

• 22:03

60' Gol! Izjednačenje Srbije!

Savršena kontra Orlova. Radonjić je primio loptu, napravio jedan, ali vredan dribling i sjajno uposlio Filipa Kostića, koji je rutinski rešio situaciju jedan na jedan za 2:2!

• 21:58

54' Opsada gola Portugalije!

Dve fenomenalne šanse za Orlove. Prvo izuzetna odbrana Lopesa, a onda Sergejev udarac glavom odlazi nekoliko centimetara pored desne stative. Šteta.

• 21:56

53' Mitrović pravi probleme, oštar start Fontea

Fonte nije imao kako da se obračuna sa Mitrovićem, pa je rešio da napravi oštar prekršaj. Zbog toga je dobio žuti karton, a Srbija priliku za centaršut.

• 21:48

46' Srbija iz prvog napada do gola!

Tek što je počelo drugo poluvreme i odmah gol Srbije! Rezervista Radonjić je centrirao, a pored dva čuvara Aleksandar Mitrović je postigao gol i postao rekorder srpskog fudbala po broju golova u reprezentaciji!

• 21:47

Počelo je drugo poluvreme, Piksi napravio dve izmene

Na terenu su Nemanja Radonjić i Nemanja Maksimović, a izlaze Dušan Vlahović i Darko Lazović.

• 21:34
      Fudbaleri Portugalije slave gol protiv Srbije

Kako je momak od 178 centimetara nadskočio kompletnu odbranu Srbije – dvaput /video/

Diogo Žota, reprezentativac Portugalije, uspeo je da protiv Srbije postigne dva gola glavom, iako je jedan od najnižih igrača na terenu.
      Dalje
    • 21:32

Kraj prvog poluvremena

Glavni zaključak prvog poluvremena je da je Milenković katastrofalno čuvao Žotu. Portugalija je iskoristila svoje prilike, dok je Srbiji konstantno falio završni pas.

Ima li Srbija čemu da se nada na 0:2?

• 21:28

44' Ronaldo preko gola

Portugalija je dobila priliku da iz solidne pozicije, odnosno iz slobodnog udarca, savlada Dmitrovića. Ipak, Kristijano Ronaldo je šutirao daleko preko gola.

• 21:21

36' Portugalija duplirala prednost

Maltene identična situacija kao kod prvog gola. Diogo Žota, momak visok svega 178 centimetara, postiže i drugi gol glavom večeras. Još jedna traljava i zakasnela reakcija Milenkovića.

0:2

• 21:19

35' Sudar Mitrovića i Danila

Situacija koja je delovala lošije nego što se ispostavilo. Nezgodan sudar Mitrovića i Danila, na sreću bez posledica, iako su obojica završili na travi.

• 21:18

Ovako su Portugalci proslavili gol za 0:1

• 21:16

30' Vlahović loše reagovao

Srbija se polako budi i sve češće i češće prilazi kaznenom prostoru rivala, ali prave prilike još nema. Vlahović je došao do solidne pozicije, ali posle okreta jako loše zahvatio loptu.

• 21:12

29' Dosadno...

Skoro 20 minuta od prvog i jednog gola je prošlo, a praktično ništa zanimljivo nije viđeno na Marakani. Može se reći da Srbija ima inicijativu, ali Portugal sjajno rotira u odbrani i ne dozvoljava protivniku da napravi prednost.

• 21:11

26' Opasan napad Srbije, ali na kraju samo faul u napadu

Dva opasna centaršuta u jednom napadu Orlova, ali na kraju samo faul u napadu. Vlahović je odgurnuo protivnika sa leđa.

• 21:02

18' Mirno u Beogradu posle prvog gola

Posle postignutog gola Portugalci su prestali da napadaju i blago se povukli ka svom golu. Igra se mirno, bez previše iskakanja i rizika, što trenutno više odgovara gostima.

Tribine stadiona „Rajko Mitić“ tokom meča Srbija – Portugalija
      © Sputnik / Radoje Pantović/Sputnjik Srbija
    • 20:56

11' Portugalija povela

Portugalija se oslobodila uvodnog pritiska, a onda iskoristila greške protivnika. Savršen centaršut Silve za omalenog Dioga Žotu, koji je iskoristio loše pozicioniranje Milenkovića i postigao gol glavom.

0:1

• 20:52

8' Dosta sreće, loš udarac Ronalda

Mnogo konfuzije u poslednjoj liniji odbrane naše reprezentacije. Silva je poslao loptu Ronaldu, a on sa svega nekoliko metara od gola Dmitrovića loptu poslao daleko iznad prečke.

• 20:48

4' Prvi dobar napad Srbije

Srbija je povukla kontru i lopta je došla do Mitrovića, ali su oko njega bila dva defanzivca Portugalije, pa naš golgeter nije uspeo ni da uputi šut.