„Indipendent“ navodi da su stanovnici grada bili žrtve terorista, iračkih trupa i vazdušnih napada. Kurdski političar i bivši ministar spoljnih poslova Iraka Hošijar Zebari, mnoga tela „još uvek zatrpani pod ruševinama“.
Kampanja za oslobođenje Mosula od terorista DAEŠ-a počela je u oktobru prošle godine. U operaciji su učestvovali u specijalci vojske, federalna policija, snage za brzo reagovanje i iračka vojska. Vazdušnu podršku iračkim snagama pružala je avijacija međunarodne koalicije na čelu sa Sjedinjenim Američkim Državama.
Premijer Iraka Hajder Abadi je prošle nedelje zvanično objavio o pobedi nad DAEŠ-om u Mosulu koji su teroristi držali pod kontrolom duže od tri godine. Američki general Stiven Taunsend, komandant operacije, kasnije je izjavio da će čišćenje grada od pobunjenika da potrajati nekoliko nedelja.
Svi komentari
Prikaži nove komentare (0)
kao odgovor na(Prikaži komentarSakrij komentar)