Preuzmite kraći link
    Evropsko prvenstvu u fudbalu 2020 – grupa A (10)
    0 112
    Pratite nas

Fudbaleri Italije pobedili su Tursku 3:0 na otvaranju Evropskog prvenstva koje se održava u jedanaest država širom Starog kontinenta.

Azuri“ su odigrali fenomenalan meč, a otpor protivnika slomili su u drugom poluvremenu kada su postigli sva tri gola.

Postave:

Italija: Donaruma – Spinacola, Kjelini, Bonući, Florenci (Di Lorenci 46) – Lokateli (Kristante 74), Žoržinjo, Barela – Insinje (Kijeza 81), Berardi (Bernardeski 85), Imobile (Beloti 81).

Turska: Čakir – Meras, Sojunču, Demiral, Čelik – Jokuslu (Kahveči 65), Jaziči (Under 46), Tufan (Ajhan 65), Karaman (Dervisoglu 76), Čalhanoglu – Jilmaz.

Izabranici Roberta Mančinija dominirali su i tokom prvih 45 minuta igre, ali mreža Turske je mirovala i očekivalo se da će napadi domaćina u nastavku biti sve žešći.

To se i desilo. U 53. minutu Domeniko Berardi je lepo prošao, potom je poslao oštar centaršut u kazneni, a Merih Demiral se ispračio i grudima nesrećno postigao autogol.

Nakon ove situacije raspala se igra ekipe s Bosfora. Italija se nije zadovoljila jednim golom, nastavila je da napada i u 66. minutu duplirali su prednost.

Spinacola je šutirao, golman mu je sjajno odbranio, ali nije uspeo da zadrži loptu i Ćiro Imobile je naleteo na odbitak. Nije mu bilo teško i savladao je Čakira.

Do kraja utakmice videli smo još jedan gol i on je delo Lorenca Insinjea. Posle katastrofalne greške odbrane Turske, krilni napadač Italije ostao je sâm i rutinski je matirao čuvara mreže Turske.

Italija je pokazala zrelost, pokazala je da je u sjajnoj formi i poslala je snažnu poruku ostalim favoritima.

U istoj grupi u subotu (15.00) sastaju se Vels i Švajcarska.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Meč između Italije i Turske mogli ste da pratite tekstualnim putem uz Sputnjik, a sve zanimljivosti u vezi Evropskog prvenstva pronađite u našem specijalu.

Najnovije vesti
    • 22:51

KRAJ!

Pobeda Italije na početku Evropskog prvenstva!

• 22:44

88' – 3:0 – Italija pred pobedom!

• 22:44
    • 22:36

79' – 3:0 – Italija razbila Tursku!

Velika greška odbrane Turske.

Lopta je došla do Insinjea, lepo je otvorio stopalo i pogodio dalji ugao.

• 22:33

76' – 2:0 – Spinacola se nije snašao

Sjajnu loptu poslao je Berardi, ali Spinacola nije uspeo da šutira iz dobre pozicije. Sprečio ga je Under.

• 22:33
    • 22:29

71' – 2:0 – Turska nemoćna!

Jedva prelaze na polovinu Italije. Utisak je da će Azuri rutinski upisati tri boda na startu šampionata.

• 22:23

66' – 2:0 – Ćiro Imobile!

Berardi je pronašao Spinacolu koji je uputio snažan udarac. Golman je odbranio, ali se Imobile našao u pravom mestu i pogodio.

• 22:21

65' – 1:0 – dve promene u Turskoj

Ušli su Ajhan i Kahveči. Iz igre su izašli Jokuslu i Tufan.

• 22:18
    • 22:17

59' – 1:0 – novi pokušaj Berardija

Bio je sebičan fudbaler Sasuola. Umesto da doda, šutirao je daleko pored stative. Lokateli se s pravom ljuti.

• 22:15

58' – 1:0 – žestok pritisak Italije

Čakir je sjajnom odbranom sprečio drugi gol Italije.

• 22:12

57' – 1:0 – napadi „azura“!

Pokušao je Insinje, udarac mu je blokiran i sledi korner za Italiju.

• 22:10

53' – 1:0 – autogol, vodi Italija!

Berardi je lepo prošao, centrirao je loptu u kazneni, Demiral se isprečio i nesrećno grudima poslao loptu u svoju mrežu.

• 22:09

52' – 0:0 – konačno šut Turske

Pokušao je Under, ali je Donaruma bio oprezan i lako je odbranio.

• 22:06

49' – 0:0 – mirno na početku drugog poluvremena

Na poluvremenu smo videli dve izmene.

Under je zamenio Jazičija, a Di Lorenco je ušao umesto Florencija.

• 22:02

46' – 0:0 – počelo je drugo poluvreme

• 21:46

Kraj prvog poluvremena! Bez golova

• 21:45

45' – 0:0 – nema penala za Italiju!

Čelika je lopta pogodila u ruku, ali sudija je, uz pomoć ljudi iz VAR sobe, procenio da nije bilo elemenata za penal.

• 21:44

43' – 0:0 – Jilmaz tražio penal

Arbitar očekivano nije pao foliranje iskusnog napadača.

• 21:39

39' – 0:0 – Berardi preko prečke

Snažan udarac, ali van okvira.

• 21:37

37' – 0:0 – šut Insinjea direktno u Čakira

Krilni napadač uputio je bezopasan udarac.

• 21:35

35' – 0:0 – prva solidna šansa za Tursku

Jilmaz je pokušao da pronađe saigrača u kaznenom, spreman je bio Donaruma i otklonio opasnost.

• 21:33

33' – 0:0 – šut Imobilea pored gola

Pokušao je glavom, ali nije bio precizan.

• 21:32

32' – 0:0 – dominacija Italije!

Insinje je propustio šansu da šutne, poslao je centaršut i odbrana Turske je nekako uspela da reaguje.

• 21:29

29' – 0:0 – Barela visoko preko gola

Vezni fudbaler pokušao je sa dvadesetak metera i lopta je otišla daleko iznad prečke.

Italija je ponovo preuzela kontrolu.

• 21:27

27' – 0:0 – Turska nešto lakše diše

Takav je barem utisak u poslednja četiri minuta.

• 21:26
      Otvaranje Evropskog prvenstva u fudbalu
      © AP Photo / Andrew Medichini

Sjajna slika s početka Evropskog prvenstva.

• 21:22

22' – 0:0 – sjajna šansa za Kjelinija!

Šutorao je glavom, a Čakir je odličnom intervencijom sprečio vođstvo Italije.

• 21:21

21'– 0:0 – Italijani traže penal!

Berardi je šutirao, lopta jeste pogodila u ruku Sojunčua, ali bila mu je u prirodnom položaju i nije bilo elemenata za jedaneasterac. Tako je prosudio arbitar.

• 21:20

20' – 0:0 – Bonući pored gola

Šutirao je snažno sa nekih tridset metara i lopta je otišla pored desne stative.

• 21:17

18' – 0:0 – Šansa za Insinjea!

Morao je bolje da reaguje krilni napadač Italije! Šutirao je u dalji ugao, ali je promašio.

Uskoro će dvadeseti minut, a fudbaleri Turske prešli su svega nekoliko puta sa loptom na protivničku polovinu.

• 21:14

14' – 0:0 – blokiran šut Berardija

Pokušao je sa distance krilni napadač Sasuola. Šut mu je blokiran i golman Turske je bez problema došao do lopte.

• 21:09

11'– 0:0 – Italijani pokušavaju da preko bokova dođu do prednosti

Napadi Italije uglavnom idu po levom i desnom boku. Turci dobro stoje na terenu i čekaju kontranapade.

• 21:07

7'– 0:0 – lopta više u nogama Italijana

Spor početak meča. Za sada bez većih prilika, a Italijani kontrolišu ritam utakmice.

• 21:06

Prelepo.

• 21:02

3' – 0:0 – šansa za Italiju

Berardi je pokušao iz teške pozicije. Pogodio je spoljni deo mreže i lopta je za Tursku.

• 21:00

1' – 0:0 – Počelo je Evropsko prvenstvo!