20:23 24 Jun 2021
Slušajte Sputnik
  Vesti
  Preuzmite kraći link
  0 618
  Pratite nas

  Ministarka kulture i informisanja Maja Gojković izjavila je da je „ispovest mlade glumice Milene Radulović o stravičnom seksualnom nasilju u poznatoj školi glume uznemirila čitavo naše društvo i pokazala da je seksualno nasilje nad decom i ženama prisutno, često prikriveno i zato je neophodno da sve žrtve imaju jasnu podršku u borbi koju vode“.

  Kako ističe u saopštenju za javnost, Gojkovićeva pruža veliku podršku Mileni Radulović i svim drugim devojkama koje su prošle kroz patnju i torturu, prenosi Tanjug.

  „Odajem tim devojkama zahvalnost na hrabrosti i odlučnosti da progovore o ovom teškom iskustvu. Ovo je važno ne samo zbog Milene već i zbog svih devojaka i žena koje su se nalazile ili nalaze u ovakvoj situaciji, posebno iz sveta kulture koje su često žrtve nasilja o kome se u svetu kulture Srbije sve više govori“, navodi Gojkovićeva.
  Pogledajte ovu objavu u aplikaciji Instagram

  Objava koju deli Miléna Radulovic (@mileena_radulovic)

  Ona naglašava i da je na čitavom društvu sada da ih podrži, a na nadležnim organima da hitno i efikasno reaguju u ovom slučaju.

  „Zato pozdravljam već prve reakcije državnih organa i očekujem da ovaj slučaj dobije i sudski epilog, kako bi odgovorni snosili zakonske posledice i sankcije, a naše društvo poslalo jasnu poruku svima da seksualno nasilje nad devojčicama i ženama je neprihvatljivo i ne može ostati nekažnjeno“, navela je Maja Gojković.

  Tagovi:
  glumica, silovanje, nasilje nad ženama, nasilje nad decom
  Standardi zajedniceDiskusija
  Komentariši preko Sputnik nalogaKomentariši preko Facebook naloga